Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Basketbol ayakkabısı; basketbol gibi hız ve zeka gerektiren bir oyunda, hareket kolaylığı sağlamak için üretilen ve birçok işlevsel özelliği olan ayakkabılardır. Play Sports olarak; müşterilerimize sunduğumuz kolay ödeme seçenekleri ile %100 orijinal olan bu ürünler stoklarımızda mevcuttur. Ayrıca üründe üretici firma kaynaklı bir hasar oluşması durumunda ise; müşterilerimizin ürünü ücretsiz geri iade edebilme seçeneği vardır.

Ürün Çeşitliliği

Play Sports; Nike ve Adidas gibi ünlü markaların, meşhur basketbol ayakkabısı serilerinin birçoğunu satışa sunmaktadır. Bu ayakkabılar oldukça farklı renkte olmalarının yanı sıra, farklı numara seçenekleri ile de karşınıza çıkmaktadır. Ayrıca bazı basketbol ayakkabısı serileri; efsane basketbolcuların adına üretilmiştir ve bu ayakkabılar, o basketbolcuların hayatlarından bir iz taşımaktadır. Play Sports olarak ürün çeşitliliğimiz; müşterilerimizin kendilerine uygun olduğunu düşündükleri ayakkabıları bulabilecekleri kadar fazladır.

Basketbol Ayakkabılarının Özellikleri

Play Sports olarak satışa sunduğumuz basketbol ayakkabılarımızın özellikleri şunlardır:

 • Ayakkabılarımızın birçoğunda en az 2 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.
 • Alınabilecek herhangi bir darbeye karşı Air-Sole özelliği dolayısı ile; tam boy yastıklama yaparak, anlık tepki verebilme özelliği vardır.
 • Birçok basketbol ayakkabısı çeşidimizde aşil tendonu desteği bulunmaktadır.
 • Bazı basketbol ayakkabılarımızda dış taban olarak kauçuk ve orta taban olarak da köpük kullanılmaktadır.
 • Basketbol ayakkabılarımız oldukça hafif olmakla birlikte, ayağı da sarmaladığı için; hiç zorluk çıkartmadan kişinin rahat hareket edebilmesini sağlamaktadır.
 • LeBron James’e ithafen hazırlanan basketbol ayakkabılarında; LeBron James’in doğduğu şehrin adı, ayakkabının tabanında bulunmaktadır. Bunun nedeni; kariyerin başlangıcını orada yaptığına bir gönderme yapılmak istenmesidir. Birçok basketbol sever kişi; bu anlamlı gönderme dolayısı ile bu rahat modelleri daha çok tercih etmektedir.

Doğru Basketbol Ayakkabısı Seçebilmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Doğru basketbol ayakkabısı seçebilmek için dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

 • Ayakkabının yapıldığı malzemeye öncelikli olarak dikkat edilmelidir. Hız gerektiren basketbolda herhangi bir problem yaşanmaması için ayakkabının hafif olması ve dolayısı ile yumuşak malzemeden yapılması gereklidir. Ayrıca şut esnasında ve ribaundda basketbol oynayan kişilerin ayaklarına yük bineceği için, darbe emici özelliği olan malzemeler tercih edilmelidir. Kişinin sıçramasını engellemeyecek bir orta taban seçimi yapılması da gereklidir.
 • Basketbol ayakkabısının ayağı sarması gereklidir. Ayrıca basketbolcular devamlı hareket ettikleri için; seçtikleri ayakkabının da yüzeyinin nefes alabilmesi gereklidir.
 • Seçilecek olan basketbol ayakkabısının tabanının dişli ve tırtıklı seçilmesi gereklidir.
 • Ayrıca basketbol oynayan kişilerin; sahada oynadıkları yere göre de ayakkabılarını seçmeleri gereklidir. Örneğin; sık şut atan basketbol oyuncularının, daha rahat sıçrayabilmek ve sonrasında bileklerinde herhangi bir problem yaşamamak amacı ile orta kesimli ayakkabı tercih etmesi gereklidir.

Çocuklara Basketbol Ayakkabısı Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuklara basketbol ayakkabısı alınırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Tabanı esnek olan ayakkabılar tercih edilmelidir.
 • Orta tabanında yastıklama olması gereklidir.
 • Basketbol ayakkabısının bilekleri sarması gerektiği için normal şartlarda bağcıklı ayakkabı daha çok tercih edilmektedir. Ancak çocuklar için; bağcık üzerinde cırt cırt bulunan ayakkabıların tercih edilmesi daha güvenlidir.
 • Çocukların daha fazla rahat edebilmesi adına; ayakkabı ucu ile baş parmakları arasında 1 ya da cm bulunması gereklidir.

Basketbol Ayakkabısı Trendleri Nelerdir?

Basketbol ayakkabısı trendlerinde; son dönemlerde kişilerin ayak bileklerinin daha rahat edebilmesi adına konçlu tasarım tercih edilmektedir. Ayrıca seneler geçtikçe basketbol ayakkabılarının işlevsel özelliklerinin arttırılmasına ve daha modern hatlara sahip olmasına verilen önem artmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.