Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Fitness aksesuarları spor esnasında sizi daha rahat ve enerjik olmanıza sebep olmaktadır. Böylece yaptığınız spor sizin için daha verimli bir hale gelecektir. Diğer Fitness ürünlerinde olduğu gibi Fitness aksesuarlarında da birçok özelikte malzemeler bulunmaktadır.

Fitness Aksesuar Çeşitleri

Fitness aksesuarlarının birçok nitelikte türleri bulunmaktadır. Bu ürünler spor esnasında ve sonrasında yapılan sporun etkisini daha da arttırmaktadır. Doğru ve en uygun Fitness aksesuarları seçerek ilerleme kat edebilirsiniz. Aşağıda Fitness aksesuar çeşitleri şöyle sıralanmaktadır:

  • Atlama İpleri
  • Ağırlık Kemerleri
  • Fitness Eldivenleri
  • Fitness Spor Çantası

Atlama İpi

Atlama ipi genellikle kardiyo çalışması yapılırken kullanılan Fitness aksesuarıdır. Çantalarda rahat taşınması en önemli özelliğidir. Doğru ve uygun atlama ipi seçmek spor yapımı esnasında oldukça gerekli faktörlerden biridir. Atlama ipinin tutacakları elde kaymaz bir özelliğe sahip olması gerekmektedir. Atlama iplerinde olması gereken bir diğer özellik de kişiye göre ayarlanabilir boyda yapılması ve hafif malzemelerden üretilmesidir. Atlama ipleri birçok marka ve özellikte bulunmaktadır. Aşağıda çeşitli markalardan üretilen atlama ipleri  listelenmektedir:

  • Iron Gym Nylon Speed Atlama İpi: Hız ve denge için üretilmiştir.
  • Harbinger Atlama İpleri: Kardiyo egzersizinde en çok tercih edilen atlama ipi çeşididir.

Ayrıca atlama iplerinin fiyatları kalitesine ve üretildiği malzemeye göre belirlenmektedir. Genellikle sporcular ucuz olan atlama tiplerini tercih etmemektedir. Çünkü kalitesiz atlama ipleri yapılan sporun etkisini en aza indirmektedir. Bu yüzden hafif ve kaliteli malzemelerle yapılmış daha yüksek fiyatlı atlama ipleri kullanılmalıdır.

Ağırlık Kemerleri

Ağırlık kemeri nefes kontrolünü geliştirmek için kullanılan bir Fitness aksesuar çeşididir. Ayrıca squat ve deadflit yaparken sırt ve bel sıkılığını sabit tutabilmeyi sağlayan bir aksesuardır. Ağırlık kemeri karnın öne doğru düşmesini ve belin bükülmesini engelleyerek beli dik tutmasını sağlamaktadır. Ağırlık kemerlerinin birçok özellikte türleri bulunmaktadır. En doğru ve uygun ağırlık kemerini seçmek spor yaparken vücudumuzun daha düzgün durmasını sağlayacaktır. Ağırlık kemerinin kullanımının faydaları aşağıda belirtilmektedir:

  • Performansınızı arttırmak.
  • Doğru teknik ile yapılan egzersizlerde sakatlık riskini azaltmak.

Fitness Eldivenleri

Fitness eldivenlerinin kullanımı önemle tavsiye edilmektedir. Çünkü Fitness esnasında kullandığımız spor ekipmanlar yüzünden ellerde su toplama ve nasır oluşumuna sıklıkla rastlanılmaktadır. Bu yüzden Fitness eldivenleri bu tür olumsuz sebeplere karşı koruma özelliği göstermektedir. Ayrıca kullandığımız dambılları tutmada kayma özelliği göstermeden rahat bir şekilde yardımcı olmaktadır. Ellerin büyüklüğüne göre birçok özellikte ve renkte Fitness eldivenlerine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Özellikle ağır antrenman yapanlar bilek korumalı Fitness eldivenlerini tercih etmelidir. Fitness eldivenlerin fiyatları yapılan malzemeye, özel üretim olup olmamasına göre değişkenlik içerisinde olmaktadır.

Fitness Spor Çantası

Fitness aksesuarları, yedek kıyafetler, su mataraları gibi malzemelerin tamamının kolay bir şekilde sığmasına yardımcı olabilecek çanta seçimi yapılmalıdır. Bu sebepten dolayı seçilecek çantaların dayanıklı ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Çanta saplarının çok ince olmaması fazla ağırlık taşındığında kopmaması açısından önemlidir. Bunun yanı sıra  çantalarda fazla gözün olması çantaya koyacağınız Fitness malzemelerinin karmaşa içinde olmasını engelleyecektir. Böylece aradığınız her ürünü bulmanız kolaylaşacaktır. Bunun haricinde su geçirmeyen çantalar tercih edilmelidir. Aksi takdirde yağmurlu ya da karlı hava koşullarında taşıdığınız malzemeler ıslanacaktır. Bu sebepten dolayı çantaların su tutmaz özelliği olan malzemelerden yapılması gerekmektedir. Ayrıca içine konulan yiyeceklerden dolayı kirlenen ya da çantanın dış yüzeyinde oluşan tozlardan kurtulabilmek için çantanın yıkanabilir olması avantaj sağlamaktadır. Bu şekilde çantaları çamaşır makinesine atarak temizleyebilirsiniz. Firmamızda son derece kullanıma uygun ürünlerimiz ve uygun fiyat seçeneklerimiz bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.