Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

Basketbol ürünleri, basketbol oyunu için gerekli tüm materyallerden oluşmaktadır. Bu kapsamda PlaySports mağazamızda basketbol topu, basketbol formaları ve basketbol ayakkabıları sizleri bekliyor. Kalitesinden ödün vermeyen tavrıyla firmamızda sizler için en ince ayrıntılarına kadar düşündüğümüz basketbol ürünlerini bir araya getirdik.

Basketbol Ayakkabılarımızın Malzemesi

Basketbol ürünleri arasında yer alan ayakkabılar, sahada kaliteli oyun sergilemek için olmazsa olmazdır. Sahanın kaygan zemini üzerinde rahat hareket etmek ve bu hızlı sporu gerektiği gibi yerine getirmek için en uygun ayakkabılar sitemizde sizleri bekliyor. Peki sitemizde sizlere sunulan basketbol ayakkabılarının malzemeleri ne türdedir? Sizlerle malzeme özelliklerimizi paylaşıyoruz.

Sporcunun hareketi, ayakkabının malzemesi ölçüsünde kısıtlanır ya da genişler. Bu bağlamda ayakkabının esnek bir malzemeye sahip olması, sporcunun avantaj hanesine yazılmaktadır. Şut ya da ribaund anında ayakkabı üzerine fazla yük biner. Bu nedenle ayakkabının yükü eşit dağıtan bir yüzeye sahip olması, hayati önem taşır. ayrıca binen bu yükün yanında ayaklara top ya da başka bir oyuncudan kaynaklı darbe de alınmaktadır. Dolayısıyla ayakkabının darbe emen malzemeden yapılmış olması gereklidir.

Basketbol Topu Nasıl Seçilir?

PlaySports firması olarak basketbol topu konusunda oldukça iddialıyız. Oyun alanına ve oyuncu türüne göre farklı  çeşitlerde basketbol toplarımızla, eğlencenin merkezinde olmaktan gurur duyuyoruz!

Sitemizde görüntüleyebileceğiniz basketbol topları kauçuk ve deri çeşitlerindedir. Genellikle dışarıda oynanmaya uygun olan kauçuk basketbol topları, okul bahçeleri, piknik alanları ve dış sahalarda tercih edilmektedir. Suya karşı dayanıklı olmaları ile bilinen kauçuk basketbol topları, her koşulda tam performans göstermeleri ile bilinir. Bu toplarda zıplama özelliği daha fazladır. Bu nedenle kapalı alanda oynandığında oyunun dengesi bozulabilmektedir.

Deri basketbol topları, FİBA tarafından resmi basketbol turnuvalarında kullanılacak basketbol topu olarak belirlenmiştir. Kapalı sahalar için tasarlanan top, fazla zıplama özelliğine sahip değildir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.