Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Fitness giyimin yanlış olması spor konusunda beden sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu sebepten dolayı Fitness sporuna uygun kıyafet seçimleri yapılmalıdır.

Fitnessda Kıyafet Seçiminin Önemi

Fitness kıyafet seçiminin yapılan aktivite çeşidine ve hava durumuna uygun olması gerekmektedir. Fitness’da çalışacağınız bölgede bulunan kıyafetlerin olabildiğince esnek olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra sıcak, soğuk, yağmurlu ve rüzgârlı havalarda farklı türden kıyafetler tercih edilmelidir. Aşağıda mevsimlere göre kıyafet seçimi hakkında bilgiler yer almaktadır:

  • Sıcak Hava: Sıcak havanın hâkim olduğu günlerde yapılan sporda çok fazla terletmeyecek kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Soğuk Hava: Soğuk havalarda baş ve yüz bölgesi korunacak şekilde vücut ısısı ile dışarıda bulunan soğuk havanın dengelenmesini sağlayan kıyafetler giyilmelidir.
  • Yağmurlu ve Rüzgârlı Hava: Yağmurlu havalarda ıslanmamak için yüzeyi su tutmayan kıyafetler satın alınmalıdır.

Fitness’da Üst Giyim Seçimi

Fitness giyimde üste giyilecek parçaları seçerken aşağıdaki kumaş türlerine dikkat edilmelidir:

  • Ter Emici Kumaşlar: Fitness sporunda giyilmesi gereken kıyafetin Polipropilen içermesi gerekmektedir. Giysilerde bulunan bu madde sayesinde ter vücut üzerinde kalmamaktadır. Terin emilerek buharlaşmasını sağlamaktadır.
  • Nefes Alan Kumaşlar: Spor yapımı sırasında kauçuk veya plastik içeren kıyafetler tercih edilmemelidir. Bu maddeler vücuttaki oluşan nemin buharlaşmasını engellemektedir.

Fitness’da Alt Giyim Seçimi

Fitness sporu yaparken seçilmesi gereken taytın daha esnek olması gerekmektedir. Bu tür taytlar spor sırasında yapılan esneme hareketlerinde hareket özgürlüğü yaratmaktadır. Bunun yanı sıra tayt seçimlerinde taytın vücudu sarmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle kaslar da sıkı bir şekilde şekle girmektedir. Kasların düzgün bir şekilde çalışması bacakların şekillenmesinde etkili olup yapılan sporun sonucunda güzel görünüm kazanılmaktadır. Spor sırasında rahat bir şekilde hareket edebilmek için giyilen taytın kaymaması gerekmektedir. Fitness sırasında tercih edilen taytlar “Powermesh” adı verilen kumaştan yapılmalıdır. Bu tür kumaşlar terletme özelliğinin aksine ağır sporlar sonucunda oluşan terleme durumunu aza indirip bacakların serin kalmasını sağlamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.