Kadın Outdoor Ayakkabı Modelleri

Toplam Ürün:0

Kadın Outdoor Ayakkabı Modelleri

Bol oksijenli doğa sporları açık havada olmanın keyif vermesi nedeniyle çok sevilir. Dışarıda spor yaparken bazı özel giysilere ve ayakkabılara ihtiyaç duyarsın. Bu ürünler doğada vakit geçirirken daha konforlu olmanı sağlar. Kadın outdoor ayakkabı modelleri arasından yürüyüşlerini destekleyecek modelleri seçebilirsin. Böylece en zorlu patikaları rahatlıkla geçebilirsin.

Neden Doğada Günlük Ayakkabılarla Yürünmez?

Her gün sokaklarda rahat bir şekilde yürüdüğün günlük spor ayakakbılar doğa için ideal olmayabilir. Bunun nedeni de markaların farklı ihtiyaçlar için farklı özellikler kullanmasıdır. Örneğin günlük kullanım için tasarlanan bir ayakkabının tabanı fazla teknik özellik içermez. Ancak basketbol için tasarlanan bir modelde birden fazla teknoloji vardır. Atak yönüne göre tasarlanan çok yönlü esneme kabiliyeti, yastıklama ve hızlı tepki verme özellikleri gibi.

Doğa sporları için tasarlanan ürünlerin özellikleri biraz daha farklıdır. Doğada her iklim koşuluyla karşılaşman mümkündür. Zemin yapısı farlıdır. Şehir merkezinde yürürken asfalt yollar, beton kaldırımlar veya parklardan geçersin. Ayağını zorlayan özellikte bir yapıyla karşılaşma ihtimalin düşüktür. Ancak arkadaşlarınla çıktığın bir doğa yürüyüşünde durum değişir. Karşına engebeli ve kayalık yollar çıkabilir. Asfalt ya da beton için ideal olan yastıklama özelliği bu zeminde seni desteklemez. Yağmur sonrası kayganlaşan toprak patikadan yüksek tutuş sağlayan tabanlarla geçmelisin. Günlük olanlar buralarda kayabilir ve sakatlanmana yol açabilir.

Outdoor Ayakkabıların Önemli Özellikleri

Markaların doğa tutkunları için tasarladığı outdoor koleksiyonları açık havadaki her koşula uyum sağlaman içindir. Üstüne giydiğin giysiler de bu özellikte olmalıdır. Doğada uzun süre rahat bir şekilde vakit geçirmen için ne giydiğin önem taşır. Ayaklarının konforlu olması genel konfor seviyeni de arttırır.

Açık havada performans desteği sağlayan modellerin temel özellikleri:

  • Dış taban kaydırmaz yapıda olmalıdır
  • Orta taban kuvvetli yastıklama özelliğine sahip olup bozuk zeminin etkilerini minimum seviyede hissettirmelidir
  • Orta tabanın darbe emici nitelikte olması önemlidir
  • İç taban ayak parmaklarını ve topuğu destekleyen yapıda olmalıdır
  • Yağmur ve yağmur sonrası için su geçirmez özellik gerekir
  • Tüm iklim koşullarına karşı dayanıklı olmalıdır
  • Sıcağı ve soğuğu geçirmeyen yapıda olmalıdır

Performans Desteği Ve Tasarım

Doğada sık vakit geçiren biriysen neye ihtiyaç duyduğunu çok iyi bilirsin. Outdoor aktivitelerinde yeniysen ne aradığını iyi bilmelisin. Spor ekipmanları farklı spor türleri için tasarlanır. Doğa sporları için tasarlanan modellerde amaçlanan sana dışarıdayken maksimum konfor sağlamaktır.

Yürürken ayaklarını destekleyen, tüm zeminlere ve tüm hava koşullarına uygun ayakkabılar giymelisin. Outdoor ayakkabılar tam olarak bunun için üretilir. Bastığın her zemine uygun dış tabanlar sağlamlık ve yüksek tutuş sağlar. Nefes alan ama su geçirmez yapı ayaklarını dış koşullardan korur. Uzun süreli yürüyüşlerde havasız kalıp zarar görmesini engeller. Kuvvetli yastıklama özelliği ve darbe emici nitelik sayesinde kayalık yüzeylerden rahatça geçersin. Bastığın zeminin yapısı eklemlerine zarar vermez. Günlük modellerde bu özelliklerin hiçbiri yoktur.

Açık havada sık spor yapıyorsan giysilerini de buna göre belirlemelisin. İklim koşulları değişkendir. Giysilerin bu koşullarla uyum içinde olmalıdır. Performans desteğini maksimum seviyede sağlayan parçaları belirledikten sonra renkleri stiline göre seçebilirsin. Teknik özellikleri yüksek performans ürünlerinin şık tasarım detayları mevcuttur. Kendi outdoor tarzını yaratarak doğa yürüyüşlerinde stilini öne çıkar.

Playsports ile İletişime Geç