Kadın Tenis Ayakkabısı Modelleri

Toplam Ürün:2

Kadın Tenis Ayakkabısı Modelleri

Tenis, tüm dünyada ilgiyle takip edilen ve severek yapılan sporlardan biridir. Farklı zeminlerde oynanan oyun için özel tabanlı kadın tenis ayakkabısı modellerinden tercih etmen gerekir. Tenis için tasarlanan tabanların oynadığın zeminin yapısına göre ekstra tutuş kabiliyeti olmalıdır. Kort üzerindeki seri hareketlere uygun teknik özellikler performans desteği sağlar. Tenis oynamayı seviyorsan seçimini sık oynadığın kort yapısına göre yapmalısın.

Korta Hakim Olman İçin Giymen Gereken Tenis Ayakkabıları

Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından hız seviyesine göre sınıflandırılan dört ana kort türü mevcuttur. Bu kortların farklılığı zemin yapılarından gelir. Türler çim kort, toprak kort, sentetik çim kort ve sert korttur. Sert kortların zeminleri ağırlıklı olarak betondur. Tenis sporuna göre üretilen ayakkabıların taban yapıları bu zeminlere göre hazırlanır. Zeminlerin karakteri farklı olduğundan her kort için ayrı tutuş özelliği gerekir.

Sert Zeminlerde:

  • Sert zeminde oynarken ayağın betona temas ettiğinde hissettiğin darbe etkisi diğer zeminlerden fazladır. Dolayısıyla bu zeminlerde kullandığın modelin tabanlarında kuvvetli yastıklama özelliği olmalıdır. Orta tabanı kalın ve darbe emici özellikte olan bir modelle beton kortta rahatlıkla oyun oynayabilirsin.
  • Bu modellerin saya bölümleri genellikle sert malzemeden üretilir. Burada amaçlanan ayakkabının beton zemin üzerinde hareket eden ayağı daha iyi kavramasıdır.
  • İç tabanların parmak kısmı ekstra güçlendirilir. Böylece ayak parmakların zeminin sert yapısından ötürü zarar görmez.

Çim Zeminlerde:

  • Beton zemine göre çok daha yumuşak olan çim zeminde daha az yastıklama gerekir.
  • Çim yüzey kayganlaşabileceği için tutuş özelliği yüksek dış tabanlar tasarlanır. Taban yapısı zemine tutunan bu modeller ayağını kaydırmaz. Genellikle pütürlü ya da kabarcıklı bir yapı kullanılır. Bu taban sentetik çim zeminlerde de idealdir.

Toprak Zeminlerde:

  • Toprak zeminlerde ağırlıklı olarak balıksırtı desenli dış taban tercih edilir. Bu model toprak zeminde seri hareket etmeyi sağlar.
  • Toprak zeminler tenis topunu yavaşlatır. Bu nedenle bu zemin yapısında daha uzun süreli ralliler olur. Bu esnada ayakların her yöne hareket eder ve hızlı şekilde yön değiştirir. Toprak zemin için üretilen modellerin bu hareketlere uyum sağlaması gerekir.
  • Bu modellerin saya bölümü sık geçişli fileden yapılır. Bu sayede toprağı içeri alması engellenir.

Tenis ayakkabısını sürekli oynadığın zeminin yapısına göre seçmelisin. Aynı ayakkabıyla her zeminde oyun oynayamazsın.

Tasarım Detayları

Tenis kortlarında raketini sallarken eğlenceli anlar yaşarsın. Bu hareketli ve yorucu spor aynı zamanda son derece havalıdır. Kortlarda giydiğin tenis kıyafetlerini en iyi şekilde tamamlayan modeli seçerek stilini öne çıkarabilirsin.

Tenis oyunu sırasında göz alıcı spor etekler, elbiseler ve renkli taytlar giyebilirsin. Şapkalar ve saç bantlarıyla tamamlayabileceğin bu giysiler sana çekici bir sportif tarz kazandırır. Görünümünü sevdiğin renkte tenis ayakkabılarıyla tamamlayabilirsin. Sert zeminde açık renkleri rahatlıkla kullanabilirsin. Toprak zeminlerde daha koyu tonlar kullanışlı olacaktır.

Playsports ile İletişime Geç