Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Sitemizde bulunan koşu ürünleri, sizler için yüksek kalite ve konforu bir araya getiriyor! Bu kapsamda Play Sports mağazaları olarak sizlere çantalardan kıyafetlere ve ayakkabılara, koşuya dair her türlü ürünü bir arada sunmanın gururu içindeyiz. Bu geniş ürün yelpazemiz içerisinde Adidas, Nike, Puma gibi dünya markalarını ayağınıza getiriyoruz. Siz de bu geniş marka ve ürün katalogu içinden kendinize en uygun olanları belirlemek ve kaliteli bir koşu deneyimi yaşamak için mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Koşmanın Anatomisi ve Koşu Ürünleri

Koşu, vücut ısısını, kalbin kanı pompalama hızını ve kan akış hızını arttırır. Bu da damarların genişlemesine neden olacak ve kan akışının hızlanmasını sağlayacaktır. Bu akışın hızlanmasına bağlı olarak yüzde ve vücutta koşu sonrası kızarma ve metabolizmada hızlanma görülür. Bu durumun başlangıcından itibaren kıyafetler çok önemli rol oynar.

Kıyafetle sıkışmayan, damarlarda büzülme yaşanmayan vücut, kusursuz bir şekilde koşu işlevini yerine getirir ve kaslarda güçlenme meydana gelir. Ancak kıyafet, sıkı çorap ya da uygun olmayan ayakkabı faktörleri nedeniyle kan akışının hızlanamaması, kişilerin damar yollarında tahribata yol açabilir. Sürekli olarak tekrarlanan bu durum, vücudun dolaşım sisteminde emboleye, buna bağlı olarak şişlik ve ödeme yol açar. Çabuk yorulmalar ve koşmak istememe durumu ve kalpte ağrı görülebilir. Bu nedenlerle koşu ürünlerinin kusursuz bir şekilde koşma sistemine uygun olması, kişilerin ihtiyaçlarını karşılar nitelikte olması önem taşır.

Koşu Kıyafetleri Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Koşu kıyafetleri, koşma sırasında verdiği rahatlık ve ferahlık hissi ile yola odaklanmanızı, bacak kaslarınızın tam kapasite ile çalışmanızı ve dikkatinizi nefesinize vermenizi sağlar. Bu işlevleri ile kaliteli bir spor deneyimi sunan kıyafetlerin size uygun olmaması durumunda ise yaptığınız koşunun verimi düşer. çabuk yorulmadan gereksiz sıkılmaya kadar motivasyonla ilgili pek çok duruma yol açan kıyafet faktörü, aynı zamanda kan dolaşımını da etkileyerek sağlık sorunları yaşamanıza da neden olabilmektedir.

Hava Şartları ve Koşu Kıyafetleri

Ilık hava koşu kıyafetleri, teri vücuttan uzaklaştıran bir yapıda olmalıdır. UV ışınlarından korunma özelliği ile deriyi de koruyan kıyafetler, hava geçiren, nefes alan bir yapıda imal edilmiş olmalıdır. Sıcak havaların gereği olarak terlenecek ve sıcaklığın artışı vücutta daha faza hissedilecektir.

Soğuk hava koşu kıyafetleri, koşu sırasında vücut ısısının yükselmesi de düşünülerek seçilmelidir. Tayt gibi kıyafetlerin tercih edilmesi vücudu sıkacağından, bol bir eşofman altı, kış aylarında yapılan koşularda daha fazla kullanılmalıdır. Parmak geçirme özelliği olan koşu sweatleri tercih edilmeli, bu sayede ek olarak eldiven alma ihtiyacının önüne geçilmelidir.

Koşu Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

İdeal koşu ayakkabısı tarifi yapılması aslen doğru değildir. Bunun nedeni, kaliteli her koşu ayakkabısının farklı bir adım türüne hitap eder nitelikte üretilmiş olmasıdır. Adım tipinizi bilmeniz, koşu ayakkabısı seçiminde size büyük ölçüde fikir verecektir.

Adım atarken her insan farklı bir noktaya ağırlık verir. Ayağınızın ön kısmına ağırlık vererek yürüyorsanız kullanmanız gereken ayakkabı burnu biraz daha yere yakın olan modeller olurken, içe dönük bir basma tarzınız varsa ayakkabınız daha dolgulu modellerden olmalıdır.

Koşu Çantası Nasıl Seçilir?

Koşu, özellikle uzak mesafede, 3 km üzeri parkurda planlanıyorsa, koşu çantaları sporcuların vazgeçilmezi haline gelmektedir. Koşu çantalarının sırt ile temas ettikleri bölgede mutlaka silikon bir dolgu olmalı, sırtı ağrıtmayan yapıda olmalıdır. Askılarının kalın olması, sporcunun omzuna binen yükün dağılımını  eşitleyecektir. Göz sayısının fazla olması sayesinde sporcu, su, soğuk içecek, yedek kıyafet gibi, ihtiyaç duyduğu tüm malzemeyi bu çantaya sığdırabilir. Sayfamızda göreceğiniz yüksek kalitede koşu çantaları için koşu ürünleri katalogunu inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.