Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri

Toplam Ürün:2

The North Face Oxeye Siyah Erkek Yürüyüş Ayakkabısı NF0A7W5SKX71
-%10
5,199.00₺ 4,679.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

The North Face Oxeye Beyaz Erkek Yürüyüş Ayakkabısı NF0A7W5SLG51
-%10
5,199.00₺ 4,679.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

Erkek Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri

Yürüyüş yapmak tüm spor branşları arasında en sağlıklı olan egzersizlerden biridir. Üstelik günün her saati ve hemen her yerde yapabilirsin. Uygun giysiler giymen ve erkek yürüyüş ayakkabısı modellerinden birini alman yeterlidir. Bu şekilde uzun mesafeleri yorulmadan rahatça yürüyebilirsin.

Neden Her Gün Giydiğin Modeller Yürüyüş İçin İdeal Değildir?

Spor ayakkabıların özellikleri birbirinden farklıdır. Bu farkı kullanılan malzeme, taban yapısı, bağcık sistemi ve saya belirler. Özellikler spor yapılacak zemine, branşın karakterine ve antrenmanın yoğunluğuna göre değişir. Yürüyüş diğer branşlara göre sade ve kolaydır. Yine de iyi bir performans için yürürken uygun tabanlı ayakkabılar kullanmalısın.

Yürüyüş esnasında vücuttaki birçok kas grubu çalışır. Adımlarını atarken yere doğru basman önemlidir. Bunu sağlayan büyük ölçüde yürüyüş stilin olsa da ayakkabılar da önemlidir. Genellikle günlük ayakkabıların tabanları performans odaklı olmaz. Gün içindeki hareketlerin sırasında rahatlık sağlayacak özelliktedir. Yürümek için tasarlanan modellerde ise taban yapısı farklıdır.

Taban Yapılarının Özellikleri

Tıpkı koşu gibi yürürken giymek için olan modellerde de darbe etkisini azaltma özelliği vardır. Bu özellik attığın adımlarda zeminin etkisini minimum düzeyde hissetmeni sağlar. Orta tabanda kullanılan teknoloji daha konforlu hareket etmen içindir.

Darbe etkisini azaltma özelliği sunan orta tabanların başka özellikleri de mevcuttur. Kullanılan malzemenin türüne göre tepki süresi belirlenir. Darbe karşısındaki tepki süresi ne kadar kısaysa tabanlar o kadar rahattır.

Esnek ve hafif yapı bu ayakkabıları günlük modellerden ayıran başka bir özelliktir. Hafif ayakkabılar yürürken ağırlık yapmaz ve daha uzun mesafeler gidebilmeni sağlar. Esneklik ise adımlarını rahat bir şekilde atman için gereklidir. Yeterince esnek yapıda olmayan modeller ayak hareketlerini kısıtlar ve seni rahatsız eder. Bir süre sonra attığın adımlar keyif vermemeye başlar ve hatta seni zorlar. Bu nedenle uygun tabanlara sahip olmayan ayakkabılarla yürümek iyi bir fikir sayılmaz.

Yürürken giymen için tasarlanan modellerde dış tabanın tutuş özelliğine sahip olması gerekir. Bu sayede adımlarını daha sağlam şekilde atabilirsin. Islak zeminlerde bile kayma riskin minimum seviyede olur. Dış tabanında yeteri kadar tutuş özelliği olmayan günlük modeller zorlu zeminlerde ideal konfor sağlamaz. Bu ayrıntı hedeflediğin parkuru keyifli bir şekilde tamamlamak için gereklidir.

Yumuşak ve destekleyici özellikteki iç tabanlar yürüme performansını iyileştirir. Ayak parmaklarını, topuklarını ve ayak kemerini koruyan tabanlarla daha rahat adım atarsın. Rahatlık olduğu sürece daha uzun mesafeler gidebilirsin.

Yürüyüş Ayakkabılarının Diğer Tasarım Ayrıntıları

Darbe etkisini minimuma indiren ve zemini hissettirmeyen taban yapıları yürüyüşleri ekstra konforlu hale getirir. Zaten hem koşu modellerinde hem de yürüyüş modellerinde hedeflenen budur. Adımlarının daha stabil ve dengeli olmasını sağlayan modellerle dilediğin kadar çok yürüyüş yapabilirsin.

İç, orta ve dış tabanların özelliklerine ek olarak saya yapısı da önemlidir. Ağırlık yapan malzemeler yerine file gibi hafif materyaller bu serilerde sık kullanılır. Su geçirmezlik özelliği verilmek istenen ayakkabılarda saya örgüsü daha sık olur. Bazı modellerde ise karışık malzeme yer alır. File örgü ve sentetik malzeme bir arada kullanılarak hafiflik ve konfor sağlanır. Bu modeller yılın dört mevsimi giyilebilir.

Yürüyüş ayakkabılarında bilekler eklem hareketini engellemez. Hedef hareketleri kısıtlamamak ve konfor sağlamaktır. Tüm teknik ayrıntılara karar verdikten sonra renkleri stiline göre seçebilirsin. Artık tasarımlar o kadar hareketli hale geldi ki, spor yaparken de havalı görünmek mümkün. Sportif stiline en çok uyum sağlayan modelleri seçerek yürüyüşlerine şıklık katabilirsin.

Playsports ile İletişime Geç