Çocuk Outdoor Ayakkabı Modelleri

Toplam Ürün:0

Çocuk Outdoor Ayakkabı Modelleri

Outdoor sporlar yetişkinler kadar küçüklerin de ilgisini çeker. Doğa yürüyüşleri sırasında her zemine uygun çocuk outdoor ayakkabı modelleri çocuğunuza konfor sağlar. Ailecek kamp yapmaktan zevk alıyorsanız, ya da doğada olmayı seviyorsanız bu ürünleri inceleyin.

Outdoor Ayakkabıların Avantajları Nelerdir?

Doğada uzun süre vakit geçirmek için uygun ekipmana sahip olmanız gerekir. Dış mekan sporları için tasarlanan giysiler de bu ekipmana dahildir. Sıcağı ve soğuğu geçirmeyen, bir tür yalıtım niteliğindeki termal giysiler açık havada rahat etmenizi sağlar. Doğada ayaklarınızı sıkça kullanacağınız için ayağınıza giydiğiniz ürünün niteliği de oldukça önemlidir.

Her tür zemine uygun ve su geçirmeyen özellikteki modeller açık hava için idealdir. Bu modeller çamurlu patikalardan, ıslak dere kenarlarından rahatça geçmenizi sağlar. Böylece hem kendiniz hem de çocuğunuz doğada daha konforlu olursunuz. Yağmurlu bir günde çoraplarınız ıslanacak endişesi yaşamazsınız. Kayıp düşme riski sıradan modellerle yaşayacağınızdan çok daha az olur.  

Outdoor Ayakkabıların Özellikleri

Su geçirmez niteliktedir

Tabanların tutuş kabiliyeti yüksektir, kaydırmaz özellik sağlar  

Kalın orta tabanlar yastıklama özelliği sunar ve sert zeminlerin etkisini minimum düzeyde hissettirir

Saya bölümleri genellikle ayağı saran hafif materyalden tasarlanır, ayakların nefes almasını sağlar

Kolay giyilip çıkarılan esnek bağcık yapısına sahiptir

 

Doğa Sporları İçin Tasarlanan Ürünlerin Farkı Nedir?  

Çocuğunuzun günlük spor giysileri kısa doğa yürüyüşleri için uygun olabilir. Ancak bu tarz yürüyüşler yaşam stilinizin bir parçasıysa onun gardırobu da buna uyum sağlamalıdır.

Tıpkı performans ürünleri gibi outdoor ürünler de belli standartlarda üretilir. Isıyı dengeli bir şekilde dağıtmak ve terletmemek üzere tasarlanırlar. Doğada vakit geçiren kişilere maksimum konfor sağlayan ürünlerdir.

Bu ürünler yağmur, kar, rüzgar, soğuk ve sıcak fark etmeksizin, tüm hava koşullarına uyumludur. Günlük diğer eşyalar içinse durum biraz farklıdır. Rüzgara ve yağmura karşı dayanıksız bir ceketle kamp yapmak çok keyifli olmaz. Termal özelliği olmayan iç giysiler veya soğuğu geçirmeyen yalıtımlı bir mont olmadan dağda zorluk çekersiniz. Bu nedenle açık havada iklime uygun giyinmek doğadaki deneyiminizin daha keyifli olmasını sağlar.

Termal olarak adlandırılan yalıtımlı giysilerin üstünlüğü ayakkabılar için de geçerlidir. Çocuğunuzun günlük botları ya da rahat spor ayakkabıları dar ve taşlı yollarda beklenen konforu sağlayamaz. Yağmurlu bir günde kayganlaşan zemin yanlış ayakkabı seçiminden ötürü sakatlığa yol açabilir. Sakatlanmasa bile düşme riski mevcuttur. Çünkü engebeli ve eşit olmayan zemin yapısı dengesini bozar. Outdoor modellerin tabanları bu zeminlerde konfor sunmak üzere tasarlanır. Kalın orta tabanın yastıklama özelliği zemin yapısının bozukluklarını hissettirmez. Zemine tutunmak ve kaymamak üzere yerleştirilen dış taban ise denge sağlar.  

Açık hava aktivitelerinden hoşlanan bir aileyseniz kendiniz ve çocuklarınız için uygun ürünler seçmeniz akıllıca olacaktır. Böylece doğada olmanın tadını çıkarırken konforunuz da yerinde olur.

Playsports ile İletişime Geç