Kadın Bot Modelleri

Toplam Ürün:2

The North Face Sierra Mid Lace Waterproof Siyah Kadın Bot NF0A4T3XR0G1
Yeni
-%10
6,299.00₺ 5,669.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

The North Face Back-To Berkeley IV Waterproof Bej Kadın Bot NF0A8179QV31
Yeni
-%10
5,999.00₺ 5,399.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

Kadın Bot Modelleri ve Bayan Bot Çeşitleri

Sonbaharın yağmurlu günleri, kış mevsiminin soğuğu ve ilkbaharın serin başlangıcı bot giymek için idealdir. Kadın bot modelleri ve bayan bot çeşitleri arasından seni kötü hava koşullarından koruyacak modelleri seçebilirsin. Bu modeller aynı zamanda kış stilini de tamamlar.

Sonbahar Başlarken Yağmura ve Islak Zemine Karşı

Yaz mevsimi sona erdiğinde havalar hemen soğumaz. Sonbahar yavaş yavaş etkisini hissettirmeye başlar. Mevsimin başlangıcında ne giyeceğini tam olarak bilemezsin. Ilık bir günde giydiğin kalın bir ayakkabı ya da çizme ayaklarının terlemesine yol açabilir. Havalar henüz böyle aradayken günlük spor ayakkabılarını giymeye devam etmelisin.

Artık rüzgarın soğuk esmeye başladığı, yağmurlu günlerin arttığı zaman ise hava koşullarına uygun seçimler yapmalısın. Günlük ayakkabıların sana farklı iklimlerde konfor sağlayamaz. Taban yapıları esnek ve rahat olsa da dış tabanları yağmurda kaymayan özellikte olmayabilir. İç tabanları çok rahat olabilir ama tam konfor için bu yeterli değildir. Saya bölümü su geçirmez nitelikte değilse yağmurda çorapların ıslanır. Eğer hemen değiştirme şansın yoksa ıslak ayaklarla rahatsız olursun. Hasta olma riski ortaya çıkar. Bu nedenle her mevsim hava koşullarına uygun ayakkabılar tercih etmelisin.

Kadın bot modelleri sonbaharda en sık karşılaşılan yağmurlu havalar için koruma sağlar. Birçok model su geçirmez niteliktedir. Kuvvetli bir sağanağa bile maruz kalsan dış yüzey suyu içeri almaz. Suyla ilgili bir diğer konu ise kaydırmaz özellik gerekliliğidir. Spor ayakkabılardaki dış taban ıslak zeminde kaydırmazlık sağlayan nitelikte tasarlanmaz. Oyun içindeki hareketlere ya da egzersizlere odaklı bir teknik özelliğe sahip olabilir. Botlarda ve outdoor ayakkabı modellerinde ise durum farklıdır. Dış tabanda ekstra tutuş özelliği sağlayan yapı kullanılır. Böylece yağmur sonrası kayganlaşan zeminde korkmadan yürüyebilirsin.

Soğuk Kış Günlerinde İdeal Koruma

Sonbahar bitip kış geldiğinde soğukla mücadele başlar. Karasal iklimlerde sıfırın altını görebilirsin. Karlı ve soğuk kış günlerinde üzerindeki giysiler kadar ayakkabıların da önem taşır. Kalın giysiler seni soğuğun sert etkilerine karşı korur. Ayağındaki doğru seçilmiş modeller ise hem soğuğa karşı koruma sağlar hem de dengeni korur. Sağlam adımlar atmana olanak tanır.

Kuvvetli bir kar yağışı sonrası her yer bembeyaz olur. Karlı manzaralar harika görünür. Karda yürüyüş yapmak keyiflidir. Ancak üzerinde doğru giysiler ve ayakkabılar yoksa durum değişir. Karlı zeminde yürümek keyiften ziyade eziyet gibi gelir. Kış mevsiminin sert koşullarında konforlu adımlar atmazsan karlı manzaranın keyfini çıkaramazsın. Daha da kötüsü uygun olmayan ayakkabılarla karda kayıp düşebilirsin. Düştüğün zemin sertse sakatlanmana yol açabilir.

Botların tabanları ve üst kısımları her türlü hava koşuluna uygun şekilde tasarlanır. Suyu ve soğuğu geçirmeyen nitelikteki saya bölümü ayaklarını sıcak ve kuru tutar. İç tabanlar ayağını destekler. Orta taban ideal seviyede konfor sağlayan özelliktedir. Dış taban ise yüksek tutuş kabiliyetine sahip şekilde tasarlanır. Bu bölümde genellikle kaydırmaz özelliği ile bilinen kauçuk malzeme kullanılır. Dış tabanlar düz ve pürüzsüz yapıda olmaz; farklı desenlere sahiptir. Bu özel yapı en kaygan zeminlerde bile güvenli adımlar atmanı sağlar.

Tasarım Ayrıntıları

Teknik özellikleri yüksek modellerde öne çıkan sadece koruma ve sağlamlık değildir. Markalar modellerinin tasarım ayrıntılarına da önem verir. Sonbahar ya da kış mevsiminde giydiğin ceket ve montlarla en iyi uyan modelleri seçebilirsin. Atkı ve berenle ya da trençkot ve şemsiyenle güzel duracak modellere de bakmalısın. Sonbahar/kış stilini tamamlayan botlarla stilini öne çıkar.

Playsports ile İletişime Geç