Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Fitness ayakkabısı kullanımı spor yapma esnasında hayatı oldukça daha rahat ve konforlu hale getirmektedir. Fitness ayakkabısının birçok çeşitleri ve özellikleri bulunmaktadır. En doğru ve rahat ayakkabı seçildiği takdirde spor yapma en kolay hale dönüşmektedir.

Fitness Ayakkabılarının Özellikleri

Fitness ayakkabılarının birçok özellikleri bulunmaktadır. Özelliklerini bilip doğru spor ayakkabı seçimi ile yapılan spor daha verimli olmaktadır. Aşağıda Fitness spor ayakkabılarının belli  başlı özellikleri sıralanmaktadır:

  • Fitness yaparken ayaklar çok şişmektedir. Bu yüzden ayakların şişliğini azaltacak ve rahatlatacak özellikte spor ayakkabılar kullanılmalıdır.
  • Zemine uygun ve düz tabana sahip olan Fitness ayakkabısı en rahat ve kullanışlı özelliğe sahiptir.
  • Spor esnasında ayaklar terlediği için dışarıya kötü koku gelmemesi amacıyla ayakların hava alabileceği özellikteki kumaştan yapılan ayakkabıların seçilmesi hayatımızı kolaylaştırmaktadır.
  • Fitness ayakkabısında olması gereken bir diğer özellik ise ayakkabının basıncı absorbe etmesidir. Bu özellikteki ayakkabılar vücuttan gelen basıncı ayaklara eşit şekilde dağıtabilmektedir.

Fitness Ayakkabı Ürün Seçimi

Firmamızda dünyaca ünlü spor markalarının ürünleri bulunmaktadır. Fitness ayakkabı seçimi konusunda sizlere geniş yelpazede ürün çeşitleri sunmaktayız. Ürün seçimlerini yaparken ayakkabı numarası, renk, model ve fiyat aralığı unsurlarını göz önünde bulundurarak size en uygun olanı alabilirsiniz. Birçok markanın ürettiği, son tredlere uygun ve hava alan spor ayakkabıları satın alarak Fitness sporunuzu daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Üstelik bu ayakkabılar ile spor sırasında ya da sonrasında hissettiğiniz yorgunluk hissi de azalacaktır. Ayakkabılarda bulunan konforlu tabanlıklar ayaklarınızın sağlığını koruyarak yaşam kalitenize olumlu etkiler yaratacaktır. Bu sayede spor hayatınızın keyifli bir parçası olacaktır.

Doğru Fitness Ayakkabısı Seçimi

Fitness ayakkabısı seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok önemli noktalar vardır. Doğru ayakkabı seçimi ve kullanımı vücudumuzun omurgasında oluşabilecek her türlü hasara ve zarara karşı korunmasını sağlamaktadır. Aşağıda doğru ayakkabı seçiminde nelere dikkat edileceği hakkında bilgiler sıralanmaktadır:

  • İlk olarak ayak kemik yapısına uygun özellikte ayakkabı seçilmelidir. Ayakkabıda sert dikiş olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Spor ayakkabılarının bağcıklarının çok sıkı olmaması gerekir. Çünkü çok sıkı bağlanan ayakkabılar kan dolaşımını engelleyerek vücudun çalışma sistemini yavaşlatmaktadır.
  • Ayakkabı tabanının zemine ve ayak yapınıza uygun olmasına dikkat edilmelidir.
  • Ayakkabının içi ayağınızın tam kalıbını almalıdır. İç kısmı bol veya dar olmamalıdır.
  • Belinde sıkıntı yaşayan kişiler ortopedik ve rahat ayakkabı seçiminde bulunmalıdır. Çünkü ortopedik ayakkabıların yorulma hissini azaltıcı özelliği bulunmaktadır.

Yanlış Fitness Ayakkabısı Seçiminin Zararları

Her spor alanında spor branşına özel kullanılması gereken spor malzemeleri bulunmaktadır. Ayakkabının doğru kullanımı da bunun içine girmektedir Özellikle Fitness yaparken ayakkabı kullanımında dikkat edilmesi gereken kurallar oldukça önemlidir. Spor esnasında yanlış ayakkabı kullanımı vücudumuzun omurga sistemini oldukça olumsuz yönde etkilemektedir. Sert tabanlı ve zemine uygun olmayan ayakkabılar giymek omurganın şeklinin bozulmasına ve bel ağrılarına yol açarken vücudumuzun esnekliğini de engellemektedir. Ortopedik ayakkabı kullanılmaması durumunda ise vücudumuzun yorulması artarak vücudun dengesi bozulmaktadır.

PlaySports’da Fitness Ayakkabı Çeşitleri

Play Sports uygulaması ile Fitness spor ayakkabılarını en uygun fiyatta ve kalitede seçebilirsiniz. Ayrıca birçok renk seçenekleri de siz müşteriler için suulmaktadır.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.