Çocuk Atlet Modelleri

Toplam Ürün:0

Çocuk Atlet Modelleri

Çocuklar için bir giysinin hareket özgürlüğü sağlaması aynada iyi görünmesinden daha önemlidir. Bir başka deyişle yetişkinler alışveriş yaparken stillerini ön planda tutarlar ancak çocuklarda böyle değildir. Gün içinde ya da spor yaparken rahatlık sağlayan giysiler çocukların favorisidir. Çocuk atlet modelleri de çocukların hareketlerini kısıtlamayan kullanışlı ürünlerdir.

Spor Yaparken

Spor yapmak gittikçe yaygınlaşan bir alışkanlık haline gelmiştir. Düzenli egzersizlerin bedene ve zihne iyi gelmesi sporun yaygınlaşmasının en önemli sebebidir. Küçük yaşta bir spor dalıyla ilgilenmek ise çocukların gelişimini olumlu yönde etkiler.

Futbol ve basketbol başta olmak üzere tenis, jimnastik ve yüzme gibi sporlar çocukların ilgisini çeker. Bazıları arkadaş arasında ya da ailesiyle birlikteyken, bazıları da profesyonel düzeyde bir sporla ilgilenir. Çocuğunuzun ilgilendiği bir spor dalı varsa bu spora uygun giysileri olmalıdır.

Performans kumaşından yapılan spor atletler hemen hemen tüm spor dalları için uygundur. Hafif yapıları sayesinde çocuğunuza ekstra ağırlık hissi vermez. İnce ve nefes alan kumaşlardan yapılan modeller hareket özgürlüğü sağlar.

Basketbol Sahasında Koşarken

Basketbol oyuncuları saha içinde neredeyse sürekli koşarlar. Hem maç sırasında hem de antrenmanlar esnasında çok hareket etmeleri gerekir. Onların yoğun hareketlerine uyum sağlayan giysilerden birisi spor atletlerdir. Kolları açıkta bırakan yapısı sayesinde çocuklar atletle daha rahat top sürer. Aynı zamanda hücum yaparken daha omuz hareketleri kısıtlanmaz. Daha rahat şut çekerler.

Tenis Kortlarında

Tenis, kolların en aktif kullanıldığı spordur. Tenisle ilgilenen çocuklar için kolların özgür olması ekstra önemlidir. Rahat giysiler çocuğunuzun raketini dilediği gibi kullanmasını sağlar ve performans desteği sunar. Bu noktada omuzları açıkta bırakan ve kol hareketlerini kısıtlamayan giysiler akla gelir. Dar ve kolları sıkan bir tişört ya da ağır ve hareketleri engelleyen bir sweatshirt tenis oynamak için uygun değildir. Ancak spor bir atlet ona ihtiyaç duyduğu rahatlığı verir.

Futbol Maçı Sırasında

Futbol oyunu basketbol gibi kollarla oynanan bir oyun değildir. Kaleciler ve taç atan oyuncular dışında ellerin kullanılması oyun kurallarına aykırıdır. Bu sporda hücum ayakla ya da kafa toplarıyla yapılır. Yine de koşarken hareket özgürlüğü gerekir. Spor atletler yüksek tempolu futbol oyunu sırasında hareketleri özgür bırakır.

Gün İçinde Rahatlık

Spor atletler spor yaparken performans desteği sağladığı gibi gün içinde de rahatlık sunar. Özellikle yaz aylarında çocuğunuz için ideal bir giysidir. Spor haricindeki günlük aktiviteleri sırasında rahat olmasını sağlar. Giysinin kolları özgür bırakan yapısı oyun halindeki çocuklar için idealdir. Bu spor kıyafetin bir diğer özelliği de rahat giyilmesi ve kolay kombinlenmesidir.

Çocuğunuz atletleri yazın gündüz tek olarak, geceleri ise bir sweatshirtle giyebilir. Bahar mevsiminde ince ceketlerin içinde kullanabilir. Doğa yürüyüşlerine çıkarken eşofman takımının içine giyebilir. Bu hafif ve rahat giysiyi birçok farklı şekilde kullanabilir.

Playsports ile İletişime Geç