Sporcu Sütyeni Modelleri

Toplam Ürün:10

Powerimpact Ms 3-Stripes Turuncu   IT6623
-%10
1,579.00₺ 1,421.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

All Me Essentials Ms Yeşil   IU1679
-%10
1,399.00₺ 1,259.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

Powerimpact Ms 3-Stripes Sarı   IN0824
-%10
1,579.00₺ 1,421.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

adidas Future Icons 3-Stripes Mor Kadın Atlet IS3636
-%10
1,229.00₺ 1,106.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

x Farm Rio Mavi   IN3750
-%10
1,929.00₺ 1,736.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

The North Face Mountain Athletics Mor Kadın Sporcu Sütyeni NF0A8569LCI1
-%10
1,449.00₺ 1,304.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

Kadın Sporcu Sütyeni Ürünleri

Aktif yaşam artık tüm dünyanın yükselen trendlerinden biridir. Sağlıklı ve fit bir bedene sahip olmak için düzgün beslenmek gerekir. Ancak beslenme tek başına yeterli değildir, yanında iyi bir egzersiz rutinine sahip olman gerekir. Spor yaparken de seçtiğin antrenman türüne uygun giysiler giymelisin. Kadın sporcu sütyeni bu giysiler arasında kadınlar için önemli bir yere sahiptir. Yaptığın sporun yoğunluğuna ve göğüs tipine göre uygun modeli seçmelisin.

Farklı Destek Seviyeleri Ne İşe Yarar?

Sporcu sütyenleri en gerekli ve fonksiyonel spor giysiler arasında yer alır. Markaların farklı yoğunluktaki egzersiz türleri için ürettiği modeller göğüsleri korur.

Hafif Destek Seviyesi

Hafif tempolu yürüyüşler, yoga ve pilates seansları için idealdir. Göğüsleri fazla sıkmadan sarar ve destekler. Bu modelleri gün içinde de kullanabilirsin. Göğüslerini sıkmadan sardığı için saatlerce konfor sağlar. Bu gruptaki modeller genellikle ince askılı olur ve göğüs altı bantları fazla sıkı değildir.

Orta Destek Seviyesi

Orta destek seviyesi basketbol, voleybol, hafif tempolu koşu ve fitness antrenmanları için ideal koruma sağlar. Göğüslerini sararak destekler ve korur. Ağırlıklı olarak orta kalınlıkta askılara sahiplerdir. Göğüslerin altından geçen bant ideal sıkılıktadır.

Yüksek Destek Seviyesi

Yüksek tempolu koşu, crossfit ve ağır fitness antrenmanları sırasında koruma sağlar. Bu modeller göğüslerini sıkıca sararak destekler. Yoğun antrenman türleri için uygundur. Göğüs altı bantları genellikle kalın ve sıkıdır. Askılar da sırtı sararak göğüs desteği sağlayan niteliktedir. Bu seviyedeki sütyenlerin gün içinde kullanımı önerilmez. Antrenman süresince giydikten sonra günlük modellerinden biriyle değiştirmelisin.

Tasarım Ayrıntıları

Sporcu sütyenleri destek seviyelerinin yanında farklı tasarım detaylarına sahip olur. Bu spor giysi fonksiyonelliğine ek olarak sportif stili öne çıkaran özellikler taşır. Çapraz askılar, yüzücü sırt modelleri, fermuarlı yakalar bazı öne çıkan detaylardır.

Spor yaparken de şık görünmek son yıllarda oldukça popüler bir akımdır. Eskiden düz renklerle sınırlı olan sade spor giysiler bugün havalı ve renklidir. Tek başına giyebileceğin modelleri sırtı açık spor atletlerle de eşleştirebilirsin.

Sporcu sütyenleri göğüs büyüklüklerine göre farklı özelliklere sahip olur. Büyük göğüslere sahipsen göğüslerini ideal şekilde toparlayan yakalara bakmalısın. Genellikle V yaka modeller ve bisiklet yakalar büyük göğüsleri konforlu şekilde toparlar. Bu modellerde kalın sırt askıları kullanılarak destek seviyesi arttırılır. Göğüslerini sıkmadan saran modeller tercih etmelisin.

Neden Günlük Modeller Spor Yaparken İdeal Değildir?

Günlük spor ayakkabılarla koşmak ya da basketbol oynamak ideal desteği sağlamaz. Bunun nedeni ayakkabıların taban yapılarının farklı teknolojilere sahip olmasıdır. Aynı şey spor giyim ürünleri için de geçerlidir. Günlük giysilerinle spor yapmak konfor sağlamaz. Ancak sütyenlerde durum biraz daha farklıdır. Konforun ötesinde sağlık için sporcu sütyeni giymen gerekir.

Göğüsler spor yaparken serbest bir şekilde hareket eder. Onların bu hareketini dışarıdan desteklemezsen bağlarda esnemeler olur ve göğüslerin sarkar. Hiç istenmeyen bu duruma egzersiz sırasında incinme ve sakatlık gibi ciddi sağlık sorunları da eklenebilir. Bu nedenle yaptığın sporun yoğunluğuna uygun destekleme seviyesi seçmelisin. Günlük sütyenler spor aktivitelerinde göğüsleri destekleyemez.

Destek seviyesine ek olarak kumaş özelliği de önemlidir. Günlük modellerde kullanılan kumaşlar egzersiz için uygun değildir. Ne göğüslerini ideal şekilde sarar ne de terlemeye karşı koruma sağlar. Fiziksel aktivite sırasında teri vücuttan atarak hızla kuruma özelliği performans giysilerinde vardır. Sporcu sütyenleri de bu özelliğe sahip olarak tasarlanır. Göğüslerine ideal koruma sağlarken terlediğinde sıvıyı hızla bedeninden uzaklaştırır. Antrenman konforunu ve performansını yükseltir.

Playsports ile İletişime Geç