Erkek Spor Ayakkabı Modelleri

Toplam Ürün:149

The North Face Larimer Mid Waterproof Kahverengi Erkek Bot NF0A52RMSDE1
Yeni
-%10
6,599.00₺ 5,939.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

The North Face Back-To Berkeley IV Textile WP Yeşil Erkek Bot NF0A8177OIK1
Yeni
-%10
5,999.00₺ 5,399.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

The North Face Back-To Berkeley IV Textile WP Siyah Erkek Bot NF0A8177KY41
Yeni
-%10
5,999.00₺ 5,399.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

Erkek Spor Ayakkabı Modelleri

Spor ayakkabılar hem günlük hayatta hem de farklı spor dallarında konfor sağlayan ürünlerdir. Sporun türüne özel tasarlanan taban yapılarıyla sporculara performans desteği sunarlar. Günlük hayatta rahat stillerin tamamlayıcısı niteliğindedir. Erkek spor ayakkabı modelleri arasından sporun ve stilin için en uygun seçenekleri bulabilirsin.

Günlük Hayatta Rahatlık ve Şıklık

Rahat giyim, kadın erkek her yaştan insanın takip ettiği bir akımdır. Bu akım, gününü rahat giysiler ve ayakkabılar içinde konforlu şekilde geçirmeni sağlar.

Günlük modeller sosyal buluşmalar ve tatil günleri için farklı stilleri tamamlar. Eğer iş yerinde katı kurallar yoksa sade modelleri işe giderken bile kullanabilirsin. Daha hareketli modelleri jeanlerle, eşofman altlarıyla ya da şortlarla farklı şekilde eşleştirebilirsin.

Evlenen çiftlerde görmeye alıştığımız giysiler bellidir. Ancak son yıllarda yükselişe geçen rahat giyim akımı düğün kıyafetlerine de yansımıştır. Klasik gelinlikler yerlerini daha sade elbiselere bırakırken damatlıklar da spor stile dönüştedir. Tercihini rahatlıktan yana kullanan çiftlerin ayaklarında farklı model spor ayakkabılar görebilirsin.

Farklı Spor Dallarına Özel Taban Yapıları

Markalar ürettikleri ayakkabıların tabanlarını spor dallarının gereksinimlerine göre tasarlar. Bir modelin sporcuya konfor sağlaması için belli özelliklere sahip olması gerekir. Saya, iç taban, orta taban ve dış taban tasarımları her modelde farklıdır.

Futbol

Futbol son derece hareketli bir oyundur. Profesyonel futbol çim sahada oynanır ve giyilen ayakkabıların yüksek tutuş özelliğine sahip olması gerekir. Krampon modelleri istenen tutuşu sağlar. Ayağı tam saran kramponlar top sürme, hücum ve defans sırasında oyuncunun dengeli şekilde hareket etmesini sağlar. Futbol oyunuyla ilgileniyorsan giydiğin modelin taban yapısına dikkat etmelisin. Çim sahada ya da suni zeminde kaymanı önleyen tabanlarla olası sakatlıkların da önüne geçebilirsin.

Koşu

Yılın her mevsiminde ve hemen her yerde koşabilirsin. Koşu en iyi kardiyo egzersizleri arasında yer alır ve yorucu bir spordur. Koşarken hızını kesmeyen ve erken yorulmana yol açmayan giysiler tercih etmelisin.

Performans odaklı üretilen spor giysiler bunun için tasarlanır. Hafif ve esnek yapılarıyla hareket sırasında sana destek sağlar. Terlediğinde teri vücudundan hemen uzaklaştırır ve çabuk kurur. Giysilerin koşmaya uygun yapıda olunca daha uzun süre konforlu şekilde koşarsın.

Koşu sırasında ayağındaki ayakkabılar giysilerden biraz daha önemlidir. Koşarken hareketlerinle uyum sağlayan modellerden giymelisin. Hafif saya yapısı ağırlık yapmamalı ve ayaklarının nefes almasını sağlamalıdır. İç tabanlar ayak parmaklarını ve topuklarını korumalıdır. Orta taban ideal yastıklama özelliğine sahip olmalı ve tepki süresi kısa olmalıdır. Dış taban adım attıkça yolu tutmalı ve kaymanı önlemelidir.

Yürüyüş

Yürüyüş her yaştan kadın ve erkek için yararlı bir spordur. Dünyanın en kolay yapılabilen egzersizlerinden biri sayılabilir. Her mevsim yürüyebilirsin. Hafif tempolu ya da yüksek ritimli yürüyüşler tercih edebilirsin. Yürüyüş yollarının yanında parkları, ya da şehrin çekici noktalarını yürüyüş güzergahın olarak belirleyebilirsin. Bu keyifli ve kolay spor sırasında ayağında uygun ayakkabılar olursa uzun süre yorulmazsın. Ayaklarını ideal şekilde destekleyen yürüyüş ayakkabıları saatlerce konforlu şekilde yürümeni sağlar.

Tenis

Tenis dünyanın en popüler ve havalı oyunlarından biridir. Farklı kort türlerinde oynanan bu hareketli oyun sırasında ayakkabı tercihini belirleyen iki temel kriter vardır: Kort yapısı ve oyun stilin. Modelin taban yapısını oynadığın kortun türüne göre belirlersin. Tabanın tepki süresini ve yastıklama seviyesini ise oyun stiline göre seçersin.

Toprak, çim ve beton kortlar için farklı tutuş özellikleri gerekir. Orta tabanın yastıklama performansı ve tepki süresi zemin yapılarında değişir. Çim zeminlerdeki tepkiyle beton zemindeki tepki aynı seviyede değildir. Kaydırmazlık yapısı da zemin tiplerine göre farklılık gösterir. Toprak zeminle çim zemin farklı seviyede kaydırır. Bu nedenle dış taban yapısı her iki zemin için farklıdır.

Fitness ve Outdoor Modelleri

Spor salonları favori mekanlarınsa ayakkabıların da fitness için uygun özellikte olmalıdır. Fitness salonunda antrenman yaparken kaymayan tabanlar ve ayağını iyi saran saya yapısı tercih etmelisin.

Outdoor ayakkabılar doğa yürüyüşlerinde konfor sağlar. Su geçirmez yapıya sahip modeller tüm zemin türleri için ideal yastıklama özelliği taşır. Kalın orta taban en sert ve engebeli zeminlerde bile ayaklarını ve eklemlerini korur. Suyu ve ısıyı içeriye almayan yapı doğada uzun mesafeleri aşmanı sağlayacak niteliktedir.

Terlik, Sandalet ve Bot Modelleri

Bu kategoride bulabileceğin diğer ürünler yaz ve kış mevsiminin favori parçalarıdır. Yaz günleri için terlik ve sandaletlere, kış mevsiminin yağışlı ve soğuk günleri için botlara bakabilirsin.

Playsports ile İletişime Geç