Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Futbol ayakkabısı çeşitlerimizle, sizlere en kaliteli hizmeti vermekten dolayı gurur duyuyoruz. En kaliteli Futbol Ayakkabı modellerimizle Play Sports olarak karşınızdayız. Sizler için hazırladığımız Futbol Ayakkabı seçme rehberimizi inceleyerek akıllıca seçimler yapabilir, en rahat şekilde futbolun keyfini çıkarabilirsiniz.

Futbolda Ayakkabının Önemi

Futbol, zeka, strateji ve çeviklik gerektiren bir oyun olsa da, ekipman ve aksesuarın en fazla başarıyı etkilediği sporlar arasında yer almaktadır. Topa vuruşunuzun açısını çok iyi ayarlamış olsanız bile, ayakkabınızdaki bir bozukluk, topun hedefe ulaşmasını engeller. Çimler üzerinde çok hızlı koşabiliyor olsanız dahi, kaygan veya kalitesiz bir ayakkabı, kayıp düşmenize veya dilediğiniz gibi koşamamanıza neden olacaktır. Bu durumların yaşanmaması için Futbol Ayakkabıun kaliteli olması, çime ve saha özelliklerine uygun, oynayacak kişinin mevkisine göre seçilmesi gerekmektedir.

Mevki ve Futbol Ayakkabı Seçimi

Oynayacağınız mevki, futbol ayakkabı seçimini etkilemektedir. Forvette oynuyor, hız ve çeviklik gibi konularda kendinizi kanıtlamaya çalışıyorsanız, giyeceğiniz Futbol Ayakkabı hıza uygun ve çimde kaymayan yapıda olmalıdır. Mevkiiniz, Futbol Ayakkabıun altındaki çivileri dahi etkiler. Sağ ve sol kanat oyuncularında hareketi sağlayan, zemine tutunmayan bir Futbol Ayakkabı yapısı tercih edilirken, kaleci Futbol Ayakkabıunun çivi sayısı daha az olabilmektedir. Mevkiinizi iyi belirleyerek yapacağınız tercihler, sizi takımınızın yanında ön sıralara taşıyacaktır.

Zemin ve Futbol Ayakkabı Seçimi

Aynı Futbol Ayakkabılarla hem çimde, hem ıslak zeminde, hem kapalı alanda, hem de sert zeminde oynamanız imkansızdır. Futbol ayakkabılar dış kaplama ve taban teknolojisi bakımından, yere tutunuş, koşarken hareketlenme hissi ve basınç dağılımı bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Sert zemin için kullanılacak Futbol Ayakkabıun çivi sayısının fazla olması kaymayı engellemez. Ancak çim zeminde tutunmak için çivi sayısı fazla olmalıdır. Bunun yanında ıslak zeminde plastik kaplama kayabilirken, sert zeminde tutunmayı kolaylaştırır. Sitemizde tüm zeminlere uygun futbol ayakkabısı modellerini bulabilirsiniz.

AG ve FG Futbol Ayakkabı Nedir?

Sitemizde bulunan Nike marka Futbol Ayakkabı çeşitlerindeki bu kısaltmalar, Futbol Ayakkabıun giyileceği zemini ifade eder. AG Futbol Ayakkabı, suni çim zeminde giyilen Futbol Ayakkabıdur. Bu nedenle ıslak suni çimin daha kaygan olacağı düşüncesinden dolayı, bu Futbol Ayakkabıun tutunma oranı daha fazladır. Çivi sayısı da fazla olan Futbol Ayakkabı, profesyonel yapay çim saha için üretilmiştir.

FG Futbol Ayakkabı ise doğal çim sahayı ifade eder. Gerçek çimde, fazla tutunum gerekmese de, hareketin engellenmemesi daha fazla önem taşır. Koşma sırasında atılan adımın sağlamlığı, doğal çimin engebeli zemini nedeniyle tehlikeye düşer. bu yüzden doğal çim zemine uygun olan FG Futbol Ayakkabılarda dengeyi koruma amaçlı, tabana eşit dağılmış çiviler görülür.

Hangi Futbol Ayakkabı Modeli Size Uygun?

Futbol Ayakkabıunuzun uygunluk durumu için denemek zorunda değilsiniz. Oynayacağınız mevki, saha yapınız ve Futbol Ayakkabı türleri hakkındaki özlü bilginiz ile size en uygun Futbol Ayakkabıu seçebilirsiniz. Seçmeniz gereken Futbol Ayakkabı çeşitleri şöyle sıralanabilir:

Amatör Futbol Ayakkabılar: İsmi amatör olsa da, halı sahada suni çim üzerinde giyilen Futbol Ayakkabı, muhteşem bir hareket kolaylığı sağlar. Bazı mağazalarda yarı profesyonel olarak adlandırılsa da bu futbol ayakkabıları aslen amatör Futbol Ayakkabı olarak anılır. Daha sert bir çivi yapısına sahiptir ve dış kaplaması biraz daha kalındır. Taraklı ayaklar için ön kısmı geniş Futbol Ayakkabılar tercih edilmeli iken, ince ayaklara futbol ayakkabısında daha küçük numaralar alınmalıdır. Islak zeminler için uygun değildirler.

Yarı Profesyonel Futbol Ayakkabılar: Amatör Futbol Ayakkabıla neredeyse aynı görünüme sahip olan bu ayakkabılar, çok yumuşak ve ince dış yüzeye sahiptir. Bu da zemini neredeyse hissetmenize neden olur. Top kontrolü, bu ince deri sayesinde artar ve topun ulaşacağı noktayı kestirmeniz kolaylaşır. Hafif, yumuşak ve çorap gibi ayağı saran bir yapıya sahip bu ayakkabılar, gerçek çimde oynayacaklar için özel tasarlanmıştır. Plastik tabanı, bu futbol ayakkabısının topa daha rahat hakim olmasını ve gerçek çimde kaymamasını sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.