Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri

Toplam Ürün:1

The North Face Hypnum Beyaz Kadın Yürüyüş Ayakkabısı NF0A7W5Q7X11
-%10
4,999.00₺ 4,499.10₺

* Yeni üyelere özel sepette %10 indirim.

Kadın Yürüyüş Ayakkabısı Modelleri

Yürüyüş, en yararlı kardiyo egzersizlerinden biridir. Havalar güzelken yapılan sosyal yürüyüşler bile insan vücuduna iyi gelir. Yürürken doğru ayakkabı seçmek önemlidir. Kadın yürüyüş ayakkabısı modelleri birçok açıdan sana destek sağlar. Daha sağlıklı adımlarla daha uzun yürürsün.

Yürüyüş Ayakkabılarının Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Basketbol, futbol ya da tenis gibi sporların aksine yürüyüş her yerde yapılabilen bir egzersizdir. Evinin bahçesinde, sokağında, mahallende ya da deniz kenarında yürüyebilirsin. Özel bir ekipmana ihtiyaç olmayan bu sporda en önemli detay giydiğin ayakkabıların özelliğidir. Çünkü yürürken ayaklarının rahat olması ve attığın adımların bacaklarını yormaması gerekir.

İyi Bir Yürüyüş Ayakkabısında Olması Gerekenler:

  • Esnek tabanlara sahip olmalıdır
  • Parmaklarının rahat kalması için geniş burun kısmına sahip olmalıdır
  • Orta taban uygun yastıklama özelliği sunmalıdır
  • İç taban ayağın şeklini alan yapıda yumuşak ve esnek olmalıdır
  • Dış taban tutuş kabiliyeti yüksek ve kaydırmaz özellikte olmalıdır
  • Saya bölümü nefes alan yapıda ve hafif olup ayakları terletmemelidir
  • Tabanların zemin teması sırasındaki darbeye verdiği tepki süresi kısa olmalıdır
  • Topuk desteği tendonları koruyacak nitelikte olmalıdır
  • Taban esnekliği bacak kas yapısı ve hareketleriyle uyumlu olmalıdır

Her gün kullandığın normal günlük modellerle yürüyüş yapmak rahat olabilir. Ancak aynı sneakerları tempolu yürüyüşler için kullanman beraberinde bir takım eklem sorunları getirebilir. Ayağının yapısına uygun şekilde esnemeyen tabanlar bacak kaslarında zorlanmaya yol açabilir. Bu nedenle yürüyüş tempona ve mesafene uygun modeller seçmelisin. Bu şekilde kesintisiz bir performans sağlarsın ve daha geç yorulursun. Yürüyüş için üretilmeyen modellerin ayak parmaklarını sıkarak nasır yapma riski de mevcuttur. Tüm bunları göz önünde bulundurarak seçim yapmalısın.

Kendine En Uygun Modeli Seçerken

Spor ayakkabı seçimini yaparken ayağın için en rahat olan modeli tercih etmelisin. Yürüyüş sırasında uzun mesafeleri rahatça aşmak için uygun tabanlara ihtiyacın vardır. Yürüyüş için özel olarak tasarlanan modellerde esnek ve yastıklama özelliğine sahip orta taban bulunur. Alacağın modelin bu şekilde olmasına dikkat etmelisin.

Ayaklarını sıkmayan, içinde bir miktar boşluk olan iç tabanlar parmaklarının hareketlerini kısıtlamaz. Ancak bu boşluğu ideal ölçüden fazla tutarsan rahat yürümekte zorlanırsın. Ayakların gereğinden fazla hareket eder ve ritmin bozulur. Performansını bölmeyen ve uzun süre boyunca yürümeni sağlayan en konforlu modeli seçmelisin.

Orta ve iç tabanı yürüyüş için özel olarak tasarlanmış bir modeli bulduktan sonra ayağına giyip adım atmalısın. Ayakların ayakkabıları giydiğin anda içinde rahat etmeli. Bunun için yeni ve performans odaklı bir model satın alırken akşamüzeri ilerleyen saatleri tercih edebilirsin. Bu saatler günün yorgunluğunun en fazla hissedildiği saatlerdir. Ayaklar belli oranda şişer ve bu şekildeyken yeni bir model denemen daha iyidir. Böylece severek aldığın yeni ayakkabılar ayaklarını kolay kolay sıkmaz. Ancak bunun tam tersine sabah alışveriş yaparsan yanıltıcı olabilir. Öyle ki, sabah ayağını sıkmayan tabanlar gün içinde ayakların şiştikçe baskı yapmaya başlayabilir.

Renk ve Tasarım Detayları

Sağlıklı bir yaşam ve fit bir beden için düzenli spor yapmak gerekir. Sen de düzenli spor yapan biriysen dolabındaki giysiler bu yaşam stiline göredir. Üstelik sportif yaşamın artan popülerliği ile performans giysileri de çeşitlenmiştir. Artık birçok rengarenk ve çekici tasarıma dolabında yer verebilirsin.

Ayakkabının görsel detaylarını dolabındaki giysilere göre seçebilirsin. Yürüyüş sırasında kullandığın giysilerinle en iyi eşleşen modellere bakmalısın. Bağcık renkleri, amblem tasarımı ve renk geçişleri en çok hoşuna giden yürüyüş ayakkabıları stilini tamamlayacaktır. Seni en iyi şekilde yansıtan tasarımla sportif tarzını öne çıkar.

Playsports ile İletişime Geç