Basketbol Ayakkabısı

Toplam Ürün:0

Çocuk Basketbol Ayakkabısı Modelleri

Basketbol, dünyaca ünlü NBA yıldızları sayesinde tüm kıtalarda popüler olan bir oyundur. Amatör düzeyde her yaştan kadın ve erkeğin ilgilendiği eğlenceli spor çocukların da ilgisini çeker. Okul bahçelerinde ya da sokaklardaki sahalarda basketbol ayakkabılarıyla maç yapan çocuklar görürüz. Çocuk basketbol ayakkabısı modelleri farklı zevklere ve ihtiyaçlara sahip çocuklar için tasarlanır. Yetişkinlerde olduğu gibi konfor sunan özelliklere sahip performans ürünleridir.

Hareket Özgürlüğü

Basketbol oldukça seri bir oyundur. Saha içerisinde hızlıca koşmak ve sürekli yer değiştirmek gerekir. Ayak bileklerinin sağlıklı şekilde hareket etmesi önemlidir. Oyuncunun hızı kesilmemelidir. Bu nedenle doğru ayakkabı seçimi yapmak gerekir. Tabanları yeterince esnek olmayan modeller hız keser. Bileğin hareketlerini rahat bırakmayan yapıdaki modeller ise sakatlık riski yaratır.

Çocuklar doğru basketbol ayakkabısıyla hızlı tempoya daha rahat ayak uydurur. İyi bir performans sergilemek için uygun taban teknolojisine sahip modeller giymek gerekir. Teknik özellikleri bu seri spor için özel olarak tasarlanan modeller hareket özgürlüğü sağlar.

Yastıklama Teknolojisine Sahip Tabanlar  

Yastıklama teknolojisi dünyaca ünlü spor markalarının teknik modellerinde kullanılır. Darbe etkisini hafifleterek oyuncunun daha rahat hareket etmesini sağlayan bir teknolojidir. Oyun içinde konfor sunar. Ayaklara havada yürüyormuş hissi sağlayan özellik küçük sporcuların performansını olumlu yönde etkiler.

Zeminle temas ettiğinde kısa sürede tepki veren niteliğe sahip basketbol ayakkabıları en sevilen modeller arasında yer alır. Günümüzde birçok teknik taban materyali geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilir. Hem konforlu hem de sürdürülebilir özelliktedir.

Saya Özellikleri

Performans odaklı üretilen spor ürünlerinin pek çoğunda ortak özellikler bulunur. Bunlardan bir tanesi ürünün hafif olmasıdır. Hafiflik sporcuya ekstra yük getirmez. Daha rahat hareket etmesini sağlar.

Spor ürünlerinin en önemlilerinden sayılan ayakkabılarda da durum değişmez. Tabanlar hangi teknolojiye sahip olursa olsun en önemli özellik ürünün hafif olmasıdır. Kimse ayaklarını ağır bir şekilde sararak hızını kesen bir model giymek istemez. Taban yapısı darbe emici teknolojiye sahip bir ürünün saya kısmının da hafif olması gerekir.

Basketbol oyunu sırasında çok koşmak gerekir. Hareket yoğunluğu olan bu aktif spor dalında oyuncuların giysileri de hız kesmeyen özellikte olmalıdır. Öyle ki formalar hep ince, hafif ve çok çabuk kuruyan yapıdadır. Aynı şekilde oyuncuların koşarken seri ve rahat olmaları gerekir. Deri ya da sentetik deri sayalar genellikle örgü kumaşlarla karışık yapıda kullanılır. Ayağı sararak oyun içinde denge sağlayan ve hareket özgürlüğü sunan materyaller favoridir. Hafif materyallerden üretilen bu modeller terletmez, ayakların nefes almasını sağlar.

Göz Alıcı Havalı Modeller

Basketbol hem kız çocuklar hem erkek çocuklar için havalı bir oyundur. Teknik özellikleriyle öne çıkan modeller oyun içinde çocuklara performans desteği sağlar. Basketbol ayakkabılarının bir diğer özelliği ise oldukça havalı görünmeleridir. Kızlar için tasarlanan modeller de erkekler için tasarlanan modeller de çocukların gözdesidir. Bazı markalar unisex tasarımlarıyla beğeni toplar.

Playsports ile İletişime Geç