Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Basketbol Giyim Ürünleri

Basketbol giyim ürünleri, sizler için en uygun fiyatlar ve en yüksek kalite ile sitemizde! PlaySports olarak sizlere basketbol giyim ürünü yelpazemiz içerisinde basketbol taytı, basketbol atleti, basketbol şortu, basketbol forma takımları ve ceketlerini sunmaktan gurur duyuyoruz. Basketbol maçlarında giyilebilecek ürünlerimiz dri-fit özelliği ile teri dışarı atmakta, koku ve ıslaklık hissi oluşturmamaktadır. Bu nedenle basketbol kadar hareketli bir oyunda tercih edilen kıyafetlerimiz, sizler için en kaliteli malzemeden üretilmiştir.

Basketbol Kıyafetlerinin Genel Özellikleri

Basketbol formalarının genel özellikleri bol olmalarıdır. Dikkatli bakarsanız tüm basketbolcuların bol giyindiğini görürsünüz ve bu takıntı, başka hiçbir spor oyuncusunda yoktur. Basketbolcuların bol giyinmelerinin temel nedeni, sporun genellikle kapalı alanda, aşırı hareketli bir şekilde yapılıyor olmasıdır.

Hız,esneklik, zıplama, adımlama, koşma, rakibi ekarte etmek için sahayı tutma gibi birçok faaliyetle birlikte basketbol, en hızlı saha içi oyunları arasında yer almıştır. Kısıtlı alanda yapılan bu kadar seri hareket, oyuncuları dış mekan çalışmalarından daha çok yormakta ve daha fazla terletmektedir. Basketbol oyununda giyilen formaların zaten dri-fit teknolojisi ile yapıldığını söylemiştik. Ancak her ne kadar durum böyle olsa da, basketbolcular terlediklerinde durup terin kurumasını beklemedikleri için bu teknolojiden asgari ölçüde yararlanmaktadırlar. Bu yüzden basketbolcunun üzerine yapışan ve onu daraltan kıyafetler, oyunda tercih edilmez.

Kıyafetlerin hava alan, bol, delikli yapıda olması gerekmektedir. Bu yapı, kumaş teknolojisi ile birleştiğinde oluşturulur ve teri dışarı alacak bir düzeneğe dönüşür. Özellikle tercih edilen kolsuz basketbol kıyafetleri sayesinde rahatlıkla oyun oynanabilir.

Basketbol Şortu

Mağazamızdaki basketbol giyim ürünleri arasında yer alan basketbol şortları, normal şortlardan daha uzun dizayn edilmiştir. Basketbol şortları, standartlardan daha uzun şortlardır. Bunun nedeni, basketbol oyuncularının boylarının genel anlamda uzun olması ve bacak boylarının, ortalama boya sahip bir basketbol oyuncusunda bile standartların üzerine çıkmasıdır. Özellikle oyunun zıplama, potaya basma gibi hareketler gerektirmesinden kaynaklı, basketbol şortları rahat daha uzun hazırlanmıştır. böylece kişilere rahat bir hareket imkanı sağlanmış olur.

Bu uygulama, ilk olarak NBA oyuncularında yapılmıştır. Oyuncuların talepleri ile şortların boyu uzatılmış, üst formaların kolları sıfıra indirilmiştir. Ayrıca basketbol şortları, nefes alan kumaştan imal edilmiş, esnek ve bol bir forma kavuşturulmuştur. Sitemizdeki tüm basketbol şortları, belirtilen tariflere uygundur.

Basketbol Üst Forma

Basketbol üst formalarımız, nefes alan kumaştan, teri emen teknoloji ile imal edilmiştir. Kolsuz olması nedeniyle rahat bir oyun imkanı sunmaktadır. Ancak mağazamızda isteğinize göre kısa kollu ya da kapişonlu basketbol formaları bulabilirsiniz. El ile oynanmasından kaynaklı, bu sporda eldiven kullanılmaz. Ön ve arkası birebir aynı üretilen formaların sadece arka kısmında forma numarası ve oyuncu adı bulunmaktadır. Sitemizdeki formalarda da isteğe göre numaralı forma bulunabilmekle birlikte, kumaş özellikle esnek ve hava alacak şekilde kullanılır. Hafif esnek ve bol modelize edilen formaların basketbol maçı sırasında şortun içine sokulması, oyun kuralları arasındadır.

Basketbol Çorapları

Sitemizde bulunan çoraplar, harekete duyarlı, esnek bir yapıda üretilmiştir. Bu sayede ayakkabının içinde zorlanmadan hareket edilebilmekte, teri emen yapısı ile ayakların tahriş olması engellenmektedir. Uygun ayakkabı ile birleştiğinde kusursuz bir oyun deneyimi sunan basketbol çoraplarımız, sizleri sitemizde bekliyor!

Basketbol Ceketleri

Üst aksesuarlar, basketbol oyuncularının maça çıkmadan önce kullandıkları kıyafetler arasındadır. Basketbolun oldukça hareketli bir oyun olması, maç sırasında ceket veya sweat kullanımını zorlaştırmaktadır. Bunun yanında basketbol ceket ve sweatleri, tarzınızı oluşturmak için kullanacağınız mükemmel parçalardır. Basketbol giyim ürünleri arasında dışarıda kullanıma en uygun parçalar olarak bilinen ceket ve sweatleri mağazamızdan bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.