Bloglar

resim

Outdoor Tutkunlarının Gözdesi: The North Face ile Maceraya Hazır Ol

Doğa yürüyüşü, dağcılık, kayak, hangisi senin favorin? Outdoor sporlarında kusursuz deneyim sunan The North Face ile maceraya hazır ol. Ünlü outdoor markası, sahip olduğu teknolojilerle sana doğada aradığın konforu sunmaya hazır.

Dünyadaki birçok macera sever yarım asırdan fazladır Half Dome’dan esinlenen bu özel markaya güvenir. Doğa sporcularına ve maceraperestlere performans desteği sunan The North Face ürünleri seni daima ileri taşır. Dünyanın neresinde, hangi maceranın içinde olursan ol, Yosemite’in kuzey yüzü seni sonuna kadar destekler.   

North Beach’te Doğan Dağcılık Markası

Adını Yosemite dağının en zorlu yüzünden alan The North Face, 1966’da San Fransisco’da kuruldu. İlk başlarda küçük bir dağcılık malzemeleri dükkanıydı. Marka beklenenin aksine bir dağın eteklerinde değil, deniz seviyesinin biraz üstünde kurulmuştu. İki doğa yürüyüşçüsünün North Beach’te hayata geçirdiği hayal kısa sürede çok insana ulaştı. 

1968’de The North Face, Berkeley bölgesine taşındı ve kendi adıyla üretime başladı. Marka teknik dağcılık ürünleri ve malzemeleri üretiyordu.

60’lı yıllarda dünyanın uzak ve bilinmeyen noktalarına turlar düzenleyen outdoor sporculara sponsor olmaya başladı. Bu sponsorluklar markanın dünyaca ünlü “Never Stop Exploring” (Keşfetmeyi Asla Bırakma) mantrasını güçlendirdi.

Mütevazı Bir Girişimden Dünya Çapında Bir İsme

Kurucularının birikimleriyle açtığı dağcılık mağazası, vizyoner adımlarla dünyaya açıldı. Markanın ürünleri birçok ülkede farklı dağcılarla ve doğa yürüyüşü tutkunlarıyla buluştu. 80’lerin sonuna gelindiğinde Yosemite’in Half Dome zirvesinden esinlenen logo, dünyanın büyük bölümünde tanınıyordu.

80’ler sona ererken The North Face haklı bir popülerlik kazanmıştı. Marka, yüksek performanslı ürünlerden oluşan ilgi çekici bir koleksiyona sahipti. Dış giyim, kayak kıyafetleri, uyku tulumları, sırt çantaları ve çadırlarla Amerika’nın tek outdoor ürün tedarikçisiydi.

Bugün The North Face markası tüm dünyada outdoor sporcuların ilk tercihidir. Performans giysilerinde, ekipmanlarda ve outdoor ayakkabılarda sunduğu konfor, isminin bir numara olmasını sağlar. North Beach’te küçük bir dükkanda başlayan serüvenin dünyaya açılması tesadüf değildir.

The North Face Teknolojileri

Dağcıların, ekstrem sporcuların, snowboardcuların, uzun mesafe koşucularının the North Face ürünlerini tercih etmesinin nedeni kalitedir. Marka yüksek performans desteği sunan ürünler tasarlar. Doğada konforlu olmanı sağlayan bu ürünler açık havada dayanıklılık ve rahatlık sağlayacak özelliklerde üretilir.

Markanın öne çıkan teknolojileri şöyledir:

Vectiv

Enerjiyi dönüştüren Vectiv teknolojisi özellikle arazi koşularında daha ileri gitmeni sağlar. Ayak tabanının altına yerleştirilen 3 boyutlu kompozit katman sana daha fazla enerji ve denge kazandırır.

FUTURELIGHT

FUTURELIGHT teknolojisi, hava alan özellikte bir su geçirmez yapı sunar. FUTURELIGHT üzerindeki üstün nano-yapı, suyu dışarıda tutarken hava geçişini kesmez.

ThermoBall

ThermoBall, soğuğa karşı dayanıklılık sağlayan izolasyon devrimidir. Kaz tüyü hafifliğinde, kaz tüyünün sunduğu özelliğe benzer bir teknolojiyle tasarlanır. Küçük, yuvarlak sentetik kümeler sıcaklığı küçük hava ceplerine hapsederek ısıyı korur.

FLASHDRY

FLASHDRY üstün bir kumaş teknolojisidir. Teninin üzerinde ikinci bir deri hissi verir. Nemi vücudundan hızlıca uzaklaştırır ve fiziksel aktivitelerin sırasında daha konforlu olmanı sağlar.

DryVent

DryVent kumaşlar su ve hava geçirmez. Ayrıca nefes alan özelliktedir. Bu kumaşlar maksimum koruma sağlamak için farklı ağırlıklarda ve dokuda, değişen performans özellikleriyle tasarlanır.

TKA

TKA, The North Face’in termal kumaşlarından biridir. TKA (Therman Kinetic Advancement)’dan üretilen ürünler hafif, orta ve ağır şeklinde nitelenir. Her ağırlık farklı destek seviyesi sunar. Ayrıca fiziksel aktiviteler için TKA Superstretch kumaş mevcuttur.

Kaz Tüyü Dolgu

Kaz tüyü dolgu, üstün sıcaklık ve konfor sağlayan bir üründür. Markanın kaz tüyü dolguları RDS sertifikalıdır. RDS (Responsible Down Standard) kaz tüyünün zulme ve zorlamaya maruz kalmış hayvanlardan elde edilmemesini sağlar. Bu sistem, The North Face ürünlerinde kullanılan kaz tüyünün kaynağını doğrulamaya yarar.

550-900 dolgu değerleri ısı yalıtımı özelliğini belirtir. 900 dolgu en yüksek yalıtım seviyesidir ve değer düştükçe yalıtım azalır. En düşük değerler günlük kullanım için ideal koruma sunar.

The North Face’in PRIMALOFT, POLARTEC, FUSEFORM, XTRAFOAM gibi teknolojileri de mevcuttur. Her biri açık havada dayanıklılık ve konfor sağlamak üzere tasarlanan teknolojilerdir.

Hem Macera Tutkunlarının Hem Sokak Modasının Favorisi The North Face

50 yıldan fazladır doğa sporcularına performans desteği sunan marka, sokak modasında da sıkça yer alır. The North Face, kadın ve erkek koleksiyonlarında teknolojik detayların yanında havalı tasarım çizgilerine yer verir. Bu sayede de ürünlerin birçoğuyla havalı sokak stilleri yakalayabilirsin.

Doğada özgürce ve konforlu gezmeni sağlayan dış giyim ürünleri kış günlerinde ideal koruma sunar. Üstelik ısıyı muhafaza eden üstün teknolojiler sayesinde kat kat giyinmene gerek olmaz. Rüzgara ve yağmura karşı koruma sağlayan modellerle bahar mevsimlerinde rahat gezersin.

Zorlu doğa koşullarına ve engebeli arazilere göre tasarlanan outdoor ayakkabıları birçok farklı zeminde kullanabilirsin. Markanın geniş bir günlük ayakkabı koleksiyonu da mevcuttur.

Giyim ürünleri içinde yılın dört mevsimi kullanabileceğin birçok alternatif yer alır. Nitelikli kumaşlardan üretilen giysiler vücudunu sıkmaz, nefes alan yapılarıyla cildini terletmez. Hem fiziksel aktivitelerde hem de günlük hayatta ideal konfor sunar.

Markanın çanta ve ekipmanları arasında dört mevsim kullanabileceğin fonksiyonel ürünler yer alır. Doğa sporcuları için tasarlanan performans ürünlerinin yanında günlük kullanabileceğin pek çok çanta mevcuttur. Farklı boylarda ve tasarım detaylarına sahip modelleri hem doğada hem şehirde kullanabilirsin.

ÖNE ÇIKANLAR

Playsports ile İletişime Geç