0
TR
CAMPUS
0

Mont

Mont

Kış aylarında soğuktan ve zorlu hava şartlarından korunmak için mont kullanılması elzem bir durumdur. Her yaşa, cinsiyete ve hedef gruba uygun mont modelleri bulunur. Uygun fiyatlı satılan montlara yaz döneminde ulaşmak da günümüzde mümkün. Mont alırken vücudu saran, terletmeyen ve su geçirmeyenlerin tercih edilmesi sürdürülebilir bir tüketim sağlar. Yalıtım malzemesine ve ham maddesine bakarak mont alınabileceği gibi ihtiyaç doğrultusunda da mont alınabilir. Daha yağmurluk tarzında olan ya da günlük kullanıma uygun montlar da satışa çıkarılmıştır. Her zevke ve tarza hitap eden mont modelleri günümüzde her yerde kullanılabilir. İşe giderken, arkadaşlarınız ile buluşurken ya da kampa giderken kullanabileceğiniz tek bir mont bulabilirsiniz.

Mont Su Geçirir Mi?

Montlar, sıvı geçirmeme özelliği ile ön plana çıksa da montun alınacağı üreticiye dikkat etmek gerekir. Güvenilir bir markadan alışveriş yapılmıyor ise montun tüm özelliklerinin sorulması önem taşır. Montlar kalın yapıları ile soğuğa karşı dayanıklı olarak üretilirler. En önemli amaçları soğuktan korumaktır ve bu neden ile de su geçirmez teknoloji ile üretimi yapılır. Mont fermuarının aralarından içeriye su sızabiliyor. Bunun için mont seçerken özellikle yağmurluk bölgede yaşıyor iseniz çift fermuar korumalı montları tercih etmelisiniz.

Mont Terletir Mi?

Montun ham maddesine bağlı olarak bazı montlar terletebilir. Özellikle yün ya da örgü içeren montlar insan vücudunu daha sıcak tutar. Bu neden ile de eğer doğru kombin yapılmamış ise terleme yaşanması kaçınılmaz bir durumdur. Ham maddesi yün olan montların daha çok terletirken pamuklu montlar daha az terletir. Terletmeyen ya da teri hızlı emen ve aynı zamanda koku yapmayan montlar daha sık tercih ediliyor. Şişme ve puf montlar buna en iyi örnektir. Mont alırken su geçirmeme ve terletmeme gibi özelliklere de bakılması gerekir. Çok terleten montlar tercih edilir ise bir süre sonra mont eskimeye, koku yapmaya ve iç renginde solmalar meydana gelir. Mont almadan önce bu özelliklere dikkat edilmelidir.

Doğru Mont Seçimi Nasıl Yapılır?

Mont seçimi yaparken öncelikle mont beden tablosu baz alınarak satın alma gerçekleştirilmelidir. Online alışverişlerde en çok, alınan ürünün bedene büyük ya da küçük gelmesi problemi yaşanır. Bu problemin önüne geçebilmek için beden tablosu ile hareket edilmeli ve vücuda en yakın ölçülere sahip mont alınmalıdır. Mont çeşitleri arasında seçim yaparken ihtiyaca odaklanmak ve alınan montun uzun ömürlü kullanım imkanı sunmasını bir kriter olarak belirlemek önemlidir. Doğru mont seçimi yaparken yaşanılan bölgenin mevsim şartlarını da dikkat edilebilir. Yağmurlu bir bölgede yaşanıyor ise kapşonu olan montlar daha yararlı olur. Ayrıca mont alırken mont boyunun seçimi de önemlidir.

Puf Montlar Sıcak Tutar Mı?

Şişme montlar sıcak tutma özelliği ile ön plana çıkar. Boyfriend modelleri ile içerisine kazak gibi kalın kıyafetler giymek için de uygundur. Puf montlar sıcak tutma ve koku yapmama özelliği ile ön plana çıkar. Gündelik hayat için de uygun olan şişme montlar ile kamp gibi aktivitelere katılmak da mümkün. Montların sıcak tutan yapısı, soğuğa karşı direnç oluşturması ve terlemeyi önlemesi ekstrem aktivitelerde de kullanılmasını sağlar. Ayrıca arkadaşlarınız ile eğlenirken, yürüyüş yaparken, kampa giderken ve birçok aktivite esnasında daha mont kullanabilirsiniz. Zorlu kış şartları için birinci sınıf kaliteli malzemeden üretilen seçeneklerin vücut sıcaklığının düşürmeyecek şekilde tasarlanır. Puf montların aynı zamanda hafif oluşu, taşınmaları kolaylaştırsa da kapladıkları alanın genişliği de satın alırken göz önünde bulundurulmalıdır. 

  • Bizi Takip Et
E-Bülten
Whatsapp Destek Hattı x İletişime Geçmek Için Hemen Tıklayınız. Hafta İçi 09:00 - 18:00 Tıklayınız