Nike Erkek Krampon Modelleri

Toplam Ürün:18

Nike Erkek Krampon Modelleri ve Çeşitleri

Spor giyim devi Nike, yenilikçi tasarımlarıyla futbol dünyasına da yön verir. Nike erkek krampon modelleri ve çeşitleri arasında ihtiyaçlarına ve zevkine uygun tasarımı bulman çok basittir. Markanın farklı ihtiyaçlara ve zevklere hitap eden renkli bir koleksiyonu mevcuttur.

Nike Erkek Krampon Modellerinin Özellikleri

Futbol, 90 dakika boyunca sürekli aktif olduğun, yüksek kondisyon gerektiren seri bir oyundur. Maç sırasında performansının düşmemesi için güç ve motivasyon gereklidir. Bunlara ek olarak doğru giysiler ve doğru ayakkabılar seçmelisin.

Nike’ın futbol oyunu için özel olarak tasarladığı kramponlar oyun içinde seni destekler. Ayakkabıların üst bölümü ayaklarını sıkmadan sarar. Taban teknolojisi oynadığın zemine tutunur ve kaymamanı sağlar. Nike kramponlarla kesintisiz performans sergilemen mümkündür.

Krampon Tasarımı ve Zemin Özellikleri

Nike, kramponlarının tabanlarını futbol oynanan farklı zeminlere göre tasarlar. Profesyonel futbol, çim sahalarda oynanır. Bu yüzey için zemine tutunan özel çiviler kullanılır. Toprak sahalar, suni çim zeminler ve kapalı mekanlar futbol oynanan diğer alanlardır. Krampon tabanlarının çivi yerleşimi ve materyali bu zeminlere göre belirlenir. Krampon çivilerinde plastik, kauçuk ya da metal kullanımı yaygındır.

Satın almayı düşündüğün futbol ayakkabısının modeli, isminin yanında farklı harfler içerir. AG, SG, FG şeklinde karşına çıkan bu harfler İngilizce kelimelerin kısaltmalarıdır. Kısaltmaların her biri farklı yüzey karakterini temsil eder.

SG – Soft Ground – Yumuşak Zemin

SG kısaltması İngilizcede Soft Ground kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Bu kelimeler dilimize yumuşak zemin olarak çevrilir. SG kısaltmasını taşıyan modeller çim sahalar için idealdir. Çim kaygan bir yapıya sahiptir. Üstelik ıslak çim daha da kayganlaşır. SG modellerin tabanları zemine mükemmel şekilde tutunur ve dengede kalmanı sağlar. Daha stabil ve seri bir oyun sergilersin.

FG – Firm Ground – Sert Zemin

FG, Firm Ground kelimelerinin kısaltmasıdır. İngilizcede sert zemin demek olan Firm Ground, toprak zeminleri veya kısa kesilmiş çim yüzeyleri tanımlar. FG modeller bu zeminlere özel yapıya sahiptir. Kaymamanı sağlayan taban yapısı sayesinde oyun içinde daha aktif olabilirsin.

AG – Artificial Ground – Yapay Zemin

Yapay zeminler ağırlıklı olarak antrenman sahalarında ve halı sahalarda karşına çıkar. AG kısaltmasına sahip olan kramponları bu zeminlerde kullanabilirsin. Yüksek konfor sunan ayakkabılarla istediğin performansı sergilemen mümkün olur.

TF – Astro Turf – Yapay Çim Zemin

AG gibi TF serisi de yapay çim zeminleri tanımlar. TF modellerdeki taban yapısı yapay çim üzerindeki futbol oyunu için idealdir.

IC – Indoor Court – İç Mekanlar

IC kısaltması gördüğün modeller iç mekanlardaki sert yüzeyler için idealdir. Kapalı alanda sert bir zeminde futbol oynuyorsan bu tabanlardan tercih edebilirsin. Futsal için de uygun olan bu modellerin tabanında kaydırmaz özellik yer alır.

Nike erkek krampon modelleri arasından seçim yaparken öncelikle oyun karakterine uygun taban yapısını seçmen gerekir. Sonraki aşamada görsel tasarım detaylarına geçebilir ve stilini yansıtan kramponu seçebilirsin.

Playsports ile İletişime Geç