Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Nike Erkek krampon  çeşitlerimizle, sizlere en kaliteli hizmeti vermekten dolayı gurur duyuyoruz. En kaliteli krampon modellerimizle PlaySports olarak karşınızdayız. Sizler için hazırladığımız krampon seçme rehberimizi inceleyerek akıllıca seçimler yapabilir, en rahat şekilde futbolun keyfini çıkarabilirsiniz.

Futbolda Kramponun Önemi

Futbol, zeka, strateji ve çeviklik gerektiren bir oyun olsa da, ekipman ve aksesuarın en fazla başarıyı etkilediği sporlar arasında yer almaktadır. Topa vuruşunuzun açısını çok iyi ayarlamış olsanız bile, ayakkabınızdaki bir bozukluk, topun hedefe ulaşmasını engeller. Çimler üzerinde çok hızlı koşabiliyor olsanız dahi, kaygan veya kalitesiz bir ayakkabı, kayıp düşmenize veya dilediğiniz gibi koşamamanıza neden olacaktır. Bu durumların yaşanmaması için kramponun kaliteli olması, çime ve saha özelliklerine uygun, oynayacak kişinin mevkisine göre seçilmesi gerekmektedir.

Mevki ve Krampon Seçimi

Oynayacağınız mevki, kramponunuzun seçimini etkilemektedir. Forvette oynuyor, hız ve çeviklik gibi konularda kendinizi kanıtlamaya çalışıyorsanız, giyeceğiniz krampon hıza uygun ve çimde kaymayan yapıda olmalıdır. Mevkiiniz, kramponun altındaki çivileri dahi etkiler. Sağ ve sol kanat oyuncularında hareketi sağlayan, zemine tutunmayan bir krampon yapısı tercih edilirken, kaleci kramponunun çivi sayısı daha az olabilmektedir. Mevkiinizi iyi belirleyerek yapacağınız tercihler, sizi takımınızın yanında ön sıralara taşıyacaktır.

Zemin ve Krampon Seçimi

Aynı kramponlarla hem çimde, hem ıslak zeminde, hem kapalı alanda, hem de sert zeminde oynamanız imkansızdır. Kramponlar dış kaplama ve taban teknolojisi bakımından, yere tutunuş, koşarken hareketlenme hissi ve basınç dağılımı bakımından birbirinden ayrılmaktadır. Sert zemin için kullanılacak kramponun çivi sayısının fazla olması kaymayı engellemez. Ancak çim zeminde tutunmak için çivi sayısı fazla olmalıdır. Bunun yanında ıslak zeminde plastik kaplama kayabilirken, sert zeminde tutunmayı kolaylaştırır. Sitemizde tüm zeminlere uygun Nike Erkek krampon  modellerini bulabilirsiniz.

AG ve FG Krampon Nedir?

Sitemizde bulunan Nike marka krampon çeşitlerindeki bu kısaltmalar, kramponun giyileceği zemini ifade eder. AG krampon, suni çim zeminde giyilen krampondur. Bu nedenle ıslak suni çimin daha kaygan olacağı düşüncesinden dolayı, bu kramponun tutunma oranı daha fazladır. Çivi sayısı da fazla olan krampon, profesyonel yapay çim saha için üretilmiştir.

FG krampon ise doğal çim sahayı ifade eder. Gerçek çimde, fazla tutunum gerekmese de, hareketin engellenmemesi daha fazla önem taşır. Koşma sırasında atılan adımın sağlamlığı, doğal çimin engebeli zemini nedeniyle tehlikeye düşer. bu yüzden doğal çim zemine uygun olan FG kramponlarda dengeyi koruma amaçlı, tabana eşit dağılmış çiviler görülür.

Hangi Krampon Size Uygun?

Kramponunuzun uygunluk durumu için denemek zorunda değilsiniz. Oynayacağınız mevki, saha yapınız ve krampon türleri hakkındaki özlü bilginiz ile size en uygun kramponu seçebilirsiniz. Seçmeniz gereken krampon çeşitleri şöyle sıralanabilir:

Amatör kramponlar: İsmi amatör olsa da, halı sahada suni çim üzerinde giyilen krampon, muhteşem bir hareket kolaylığı sağlar. Bazı mağazalarda yarı profesyonel olarak adlandırılsa da bu futbol ayakkabıları aslen amatör krampon olarak anılır. Daha sert bir çivi yapısına sahiptir ve dış kaplaması biraz daha kalındır. Taraklı ayaklar için ön kısmı geniş kramponlar tercih edilmeli iken, ince ayaklara kramponda daha küçük numaralar alınmalıdır. Islak zeminler için uygun değildirler.

Yarı Profesyonel Kramponlar: Amatör kramponla neredeyse aynı görünüme sahip olan bu ayakkabılar, çok yumuşak ve ince dış yüzeye sahiptir. Bu da zemini neredeyse hissetmenize neden olur. Top kontrolü, bu ince deri sayesinde artar ve topun ulaşacağı noktayı kestirmeniz kolaylaşır. Hafif, yumuşak ve çorap gibi ayağı saran bir yapıya sahip bu ayakkabılar, gerçek çimde oynayacaklar için özel tasarlanmıştır. Plastik tabanı, bu Nike Erkek kramponun topa daha rahat hakim olmasını ve gerçek çimde kaymamasını sağlar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.