Bloglar

resim

Nike ile Sporun Trendlerine Adım At

Kurulduğu yıldan beri spor giyim dünyasına yön veren Nike, sokak modasının havalı öncülerindendir. 1972 yılında Amerika’da doğan markanın logosu dünya çapında üne sahiptir. Swoosh olarak adlandırılan logo, yer aldığı her spor ürüne karizma kazandırır.

Rahat giyim modası bugün tüm dünyanın takip ettiği popüler akımlardan biridir. Akımı bu kadar popüler yapan nedenlerin ilki konfor olabilir. Bir başka deyişle, kim hem rahat giysilerle hem de modaya uygun gezmek istemez ki? Nike ile sporun trendlerine adım atmaya ne dersin?

Dört Mevsim Renkli Stiller

Nike, spor giyim ürünlerinden aksesuara, oldukça geniş bir koleksiyona sahiptir. Bu zengin koleksiyonun içinden beğendiğin parçalarla kendi özgün stilini hazırlayabilirsin. Markanın çekici logosunu taşıyan farklı ürünlerle benzersiz kombinler yapman mümkündür.

Sıcak yaz aylarında ince ve hafif giysiler giymek istersin. Nefes alan özellikteki bu kullanışlı kıyafetler hem günlük hayatta hem spor yaparken konfor sağlar. Özel kumaşlardan yapılan tişörtler ya da atletler bu mevsimin ideal giysileridir. Üstelik her ikisinin de kullanımı yaz aylarıyla sınırlı değildir. Tişörtleri de atletleri de yıl boyu giyebilirsin.

Nike’ın bahar ayları için optimum koruma sağlayan ceket ve yelekleri oldukça konforludur. Bu modeller, ne giyeceğinden tam emin olamadığın ara mevsimler için en ideal seçimlerdir. Kalın giyinmek istemediğin ama üşümekten korktuğunda üzerine bir Nike yelek veya ceket alman yeterlidir.

Kış mevsiminde ısı yalıtımlı montlar ve ceketler soğuk havalarda aradığın konforu sağlar. Teknolojik olarak üstün özelliklere sahip kumaşlardan üretilen modellerin zarif tasarım ayrıntıları da vardır. Açık havada uzun süre üşümeden vakit geçirir ve aynı zamanda kış stilinle öne çıkarsın. Nike’ın geniş koleksiyonunda hoşuna gidecek birçok ürün bulabilirsin.

Her Adımda Konfor Sunan Nike Serileri

Spor ayakkabılar rahat giyim akımının önemli tamamlayıcıları arasında yer alır. Sokak stilini oluşturmak için seçtiğin giysileri rengarenk sneaker modellerinden biriyle eşleştirerek tarzını öne çıkarabilirsin. Yılın her dönemi için uygun bir spor ayakkabı modeli bulabilirsin.

Nike, ayakkabılarının taban tasarımlarında öncü ayrıntılar kullanır. Attığın her adımın konforlu olmasını sağlayan bu özellikler özgün tasarım detaylarıyla birleşir. Konfor ve stilin uyumlu birlikteliği markanın bu kadar popüler olmasını sağlayan nedenlerden biridir.

Sade tasarımlardan hoşlanıyorsan düz renklerden tercih edebilirsin. Birçok düz renk, özellikle de siyah ve beyaz, sade sportif tarzları iyi tamamlar. Bazı tasarımları hem sosyal buluşmalarda hem de işe giderken giyebilirsin.

Daha çok gösterişli modelleri seviyorsan seçeneklerin çok fazladır. Farklı renklerin bir arada kullanıldığı hareketli spor ayakkabılar arasından beğendiğini seçebilirsin. Bu tasarımlarla dolabındaki giysileri eşleştirerek havalı tarzlar yaratabilirsin.

Performans Odaklı Nike Modelleri

Nike, spor giyim dünyasına atletler için performans desteği sağlayan koşu ayakkabıları tasarlayarak adım attı. O zamandan beri tasarımlarında sporcu ihtiyaçlarını ön planda tutar. Konfor sağlayan ve performans desteği sunan modellere benzersiz tasarım çizgileri eklenir. Böylece göz alıcı Nike spor ayakkabılar ortaya çıkar.

Her spor branşının dinamiği farklıdır. Bu nedenle de kullandığın spor ayakkabının özelliklerini yaptığın spora göre seçmen gerekir. Nike, her branş için performans desteği sunan özel modeller üretir.

Futbol

Futbol, dünyanın en sevilen ve en çok izlenen oyunlarından biridir. Nike tasarımcıları bu hareketli oyunun dinamiğine uygun modeller yapar. Bunun için futbol oyununa hakim yıldız oyuncuların görüşleri alınır. Böylelikle oyuncuların ayak hareketlerine ve oyun sahasının karakterine en uygun modeller tasarlanabilir.

Üstün özelliklere sahip krampon yapısı sayesinde zeminde kaymazsın ve daha seri koşarsın. Dünyaca ünlü yıldızların da tercihi olan swoosh, dengeli bir şekilde ilerlemeni sağlar. Sahanın içinde kontrollü ve konforlu olursun.

Kramponların dış tabanlarındaki çivi tasarımı zemin türlerine göre farklılık gösterir. Sürekli oynadığın zemine göre tercih yapabilirsin. Ayağı saran üst bölüm ise genellikle örgü tasarımdır. Böylece hem ayakkabı ayağına daha iyi oturur hem de ayakların daha rahat nefes alır.

Basketbol

Air teknolojisi, hızlı tepki veren orta tabanlar ve kaydırmaz yapı Nike basketbol ayakkabılarının üstün özelliklerindendir. Maç boyunca sadece oyuna konsantre olmanı sağlayan bu ayakkabılarda stil ayrıntıları da mevcuttur. Göz alıcı renklerle sahada yeteneğinin yanında tarzını da öne çıkarabilirsin.

Basketbol ve Nike, sıkça birlikte anılan bir ikilidir. Bunun başlıca nedenlerinden biri markanın dünyaca ünlü NBA yıldızlarıyla yaptığı iş birlikleridir. Efsanevi oyuncuların yer aldığı bu renkli serüvene neredeyse her yıl yeni yıldızlar katılır. İş birliğinde yer alan isimler imza attıkları tasarımlarda kendi saha deneyimlerinden ilham alır.

Koşu, Tenis, Fitness ve Daha Birçok Spor Dalında Emin Adımlar

Nike konforunu hissedebileceğin alanlar arasında tenis kortları, koşu parkurları ve fitness salonları da vardır. Zemin yapısına göre üstün tutuş özelliğine sahip modellerle antrenman deneyimin bir üst seviyeye taşınır. Tüm teknik özelliklerinin yanında performans ayakkabılarının göz alıcı tasarım ayrıntıları mevcuttur. Spor giysilerinle uyumlu modeller seçerek spor yaparken de tarzını öne çıkarabilirsin.

Aksesuarlarda Swoosh Detayı

Spor giyim trendlerini oluşturan temel parçalar arasına aksesuarları koymayı unutmamak gerekir. Aksesuarlar kombinleri tamamlar, stilleri renklendirir, hayatı kolaylaştırır, konfor sağlar. Sokak stilini oluştururken hoşuna giden parçalardan birkaçını kullanabilirsin. Üstelik bu aksesuarlar üzerlerinde Nike’ın ünlü swooshunu taşıdığı için daha çekici bir stil yaratabilirsin.

Nike’ın aksesuar koleksiyonu da giyim ve ayakkabı serileri kadar renklidir. Spor şapkalardan çantalara birçok kullanışlı ürünü bu bölümde bulabilirsin. İhtiyacın olan günlük bir çantaysa son dönemin trend tasarımı olan bel çantaları ilgini çekebilir. Hem spor salonu için hem seyahatlerde kullanacağın bir model arıyorsan spor çantalarına göz at. Sportif stilini tamamlamak için yılın her mevsimi kullanabileceğin renkli spor şapkalara bakmayı unutma

ÖNE ÇIKANLAR

Playsports ile İletişime Geç